Uwaga! Nie udało się znaleźć dzika z Mokotowa. Wyprowadzajcie psy na smyczy i sami uważajcie!

W sobotni wieczór do lecznicy Multiwet Centrum Zdrowia Małych Zwierząt przy ul. Gagarina trafił pies zaatakowany przez dzika grasującego na ul. Sobieskiego w Warszawie. Psa opatrzono, zaszyto uszkodzoną skórę. Sprawę zgłoszono straży miejskiej, jednak nie udało się znaleźć zwierzęcia.

Dzika na Mokotowie zauważono w sobotę w okolicy ul. Sobieskiego i Beethovena. Znajdują się tan niezabudowane, zielone tereny, gdzie właściciele okolicznych czworonogów wyprowadzają je na spacery.

Lasy Miejskie - Warszawa

Najprawdopodobniej pies zwęszył dzika i sprowokował go do ataku.

- O 19:43 otrzymaliśmy zgłoszenie - mówi Monika Niżniak ze stołecznej straży miejskiej - Na miejscu natychmiast pojawił się nasz Eko Patrol, jednak zwierzęcia nie znaleźliśmy - dodaje.

CHOplakatIV160217 copyCHOplakatIV160217 copy facebook.com/Multiwet facebook.com/Multiwet

- Na szczęście Malmo nie ma poważnych uszkodzeń. Mimo wszystko musieliśmy go lekko znieczulić i zaszyć uszkodzoną skórę" - podaje centrum weterynaryjne i publikuje zdjęcia zranionego psa.

facebook.com/Multiwetfacebook.com/Multiwet facebook.com/Multiwet facebook.com/Multiwet

Pracownicy lecznicy tłumaczą, że zdecydowali się na publikację by "wystraszyć" warszawiaków i przypomnieć im, żeby bezwzględnie wyprowadzali psy na smyczy, tym bardziej w miejscach, gdzie wiemy, że może dojść do spotkania z dzikiem zwierzęciem.

Więcej o: