Pożar w wieżowcu Q22! "12 osób zostało odwiezionych do szpitala"

W słynnym wieżowcu ze słońcem - Q22 projektu Kuryłowicz & Associates wybuchł pożar. Trwa ewakuacja budynku.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak informuje Straż Pożarna, pożar wybuchł na parterze oraz pierwszym piętrze. Budynek jest wciąż w trakcie budowy, obecni są tam robotnicy. Nie wiadomo ilu robotników znajdowało się dziś na budowie. - Strażacy sprawdzają każde piętro. Każda ewakuowana osoba poddawana jest tlenoterapii. Obecnie poszkodowanych jest 12 osób - informuje Straż Pożarna.

Na miejsce przyjechało sześć karetek pogotowia oraz grupa medyczna straży pożarnej, aby udzielić pomocy robotnikom.

Otrzymaliśmy informację, że została zamknięta ulica Grzybowska od Al. Jana Pawła II aż do Marszałkowskiej. Zamknięte zostały również dwa pasy od Ronda ONZ do Grzybowskiej.

- Akcja ratownicza została zakończona. W tej chwili trwa przeszukanie budynku. 35 osobom został podany tlen, 12 osób zostało zabranych do szpitala. Źródło ognia nie jest nam znane. Jak dotarliśmy na miejsce, to widzieliśmy pożar przy elewacji - poinformował nas rzecznik Straży Pożarnej.

Oświadczenie na temat pożaru wysłała firma Echo Investments S.A odpowiedzialna za PR Q22.

26 lutego br. na budowie biurowca Q22 doszło do zaprószenia ognia i niegroźnego pożaru. Z uwagi na duże zadymienie, podjęto decyzję o wyprowadzeniu kilkuset pracowników poza teren obiektu.

Q22 pożarQ22 pożar materiały prasowe materiały prasowe

"Podczas robót dekarskich związanych z izolacją stropu nad garażem, jeden z pracowników  zaprószył ogień. Doszło do pożaru styropianu składowanego na jednym z pięter wieżowca. Duże zadymienie doprowadziło to konieczności wyprowadzenia pracowników z budowy. Kilka osób musiało skorzystać z konsultacji lekarskiej. Sytuację udało się szybko opanować. Uszkodzonych jest kilka paneli elewacyjnych, zostaną one wymienione." - mówi Artur Rakoczy, dyrektor budowy Q22.

Więcej o: