Będzie światowo! Wejścia do nowych stacji metra mają mieć zadaszone parkingi dla rowerów

150 jednośladów będzie można jednocześnie zostawić pod wiatą prowadzącą do jednej z kolejnych stacji drugiej linii metra. Parking ma być monitorowany.

Spodobało ci się? Polub nas

Pełnomocnik rowerowy ratusza Łukasz Puchalski pokazał dziś na Facebooku , jak będzie wyglądać takie wejście do planowanej stacji metra Zacisze. Wiata ma być zintegrowana z zadaszonym, monitorowanym parkingiem rowerowym na 150 jednośladów. "Dzięki temu mieszkańcy osiedla będą mogli wygodnie i szybko dotrzeć do stacji metra rowerem" - napisał Puchalski.

Stojaki mają pojawić się także przy pozostałych przystankach. Ale na to jeszcze poczekamy. Najpierw - do 2019 roku - mają być gotowe kolejne trzy stacje na Woli i trzy stacje na prawym brzegu Wisły - jedna na Pradze-Północ i dwie na Targówku. Trzy lata później powstaną stacje na Bródnie (w tym pokazana na wizualizacji z zadaszoną wiatą na rowery - stacja Zacisze) i na Bemowie .

Więcej o: