Wzdłuż Żwirki i Wigury (wreszcie) powstaje droga dla rowerów. Robotnicy wrócili na plac budowy

?Pogoda pozwala, więc wznowiliśmy roboty na ul. Żwirki i Wigury? - napisali na swoim profilu facebookowym drogowcy. Zapowiadają, że do końca kwietnia powstaną tam nowe, równe chodniki i droga dla rowerów.

Spodobało ci się? Polub nas

Prace wzdłuż ul. Żwirki i Wigury zaczęły się jeszcze w zeszłym roku. Ale trzeba je było przerwać ze względu na pogodę - zrobiło się chłodniej i spadł pierwszy śnieg. Teraz aura jest znacznie lepsza. "W związku ze sprzyjającą pogodą wznawiamy prace przy budowie drogi rowerowej na ul. Żwirki i Wigury. Wykonawca ma czas na dokończenie prac do 30 kwietnia" - napisał na Facebooku Łukasz Puchalski, szef drogowców i jednocześnie pełnomocnik rowerowy ratusza.

W pierwszym etapie prac powstaje odcinek drogi dla rowerów od ul. Wawelskiej do ul. ks. Trojdena (po stronie zachodniej) i od ul. Banacha do ul. Racławickiej (po stronie wschodniej). Przy okazji drogowcy wzdłuż trasy rowerowej układają także nowe chodniki (z dużych płyt o wymiarach 50x50 cm).

Budowa nowej drogi dla rowerów wzdłuż ul. Żwirki i WiguryBudowa nowej drogi dla rowerów wzdłuż ul. Żwirki i Wigury Fot. facebook pełnomocnika rowerowego ratusza Budowa nowej drogi dla rowerów wzdłuż ul. Żwirki i Wigury, fot. facebook pełnomocnika rowerowego ratusza

Puchalski wyjaśnia na swoim profilu, że "drogi dla rowerów będą zasadniczo po obu stronach ulicy, oprócz miejsca gdzie kolidowało to z zabytkowymi drzewami". W drugim etapie prac drogowcy zbudują trasę rowerową aż do ul. 17 Stycznia. Kiedy? "W tym roku - finiszujemy z opracowaniem projektu" - napisał Puchalski.

To duża zmiana, bo w tym miejscu rowerzyści od lat jeździli wąską ubitą dróżką, a piesi musieli korzystać z krzywych i popękanych chodników.

Więcej o: