Wraca KOD. Marsz "My, Naród" przejdzie w sobotę ulicami Warszawy

- Niech wszyscy zobaczą, że KOD "się nie kończy", że to nie tylko "garstka", jak o nas piszą nam nieprzychylni. - piszą organizatorzy marszu.

Uczestnicy marszu zbierają się w sobotę o godz. 13 w Alei Zielenieckiej obok Stadionu Narodowego. Następnie Mostem Poniatowskiego i Alejami Jerozolimskimi dotrą do ul. Marszałkowskiej, dalej do ul. Królewskiej. Marsz ma zakończyć się na Placu Piłsudskiego.

Celem sobotniego zgromadzenia jest zebranie stu tysięcy podpisów pod KOD-owskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

KODKOD fot. KOD fot. KOD

Do wzięcia udziału w marszu organizatorzy zaprosili również polityków i przywódców wszystkich partii.

- Jesteśmy przekonani, że współpraca obywateli z politykami jest podstawą społeczeństwa obywatelskiego - piszą organizatorzy i dalej - To my pokażemy, że jesteśmy, że stoimy na straży demokracji, że nie odpuścimy. Że będziemy politykom patrzeć na ręce. Politykom dzisiaj rządzącym i politykom, którzy będą rządzili w przyszłości.

KODKOD fot. KOD fot. KOD

Sobotni marsz ma być również głosem poparcia dla Lecha Wałęsy.

- To on stał na czele, kiedy o tę wolność walczyliśmy i kiedy ostatecznie wygraliśmy. To on wywołał demokratyczną rewolucję w Polsce, w Europie i w świecie. Dzisiaj potrzebuje naszego wsparcia. I to wsparcie dla niego wyrazimy - pisze Mateusz Kijowski do uczestników sobotniego marszu.

KODKOD fot. KOD fot. KOD

- Niech Lech Wałęsa zobaczy nas dziesiątki, a może i setki tysięcy! A kto nie mógłby przybyć osobiście, niech wywiesi flagę Polską. Flaga Europejska również będzie mile widziana. Udekorujmy nasze domy, nasze miasta, nasze ulice - zachęcają organizatorzy.

Spodobało ci się? Polub nas

Swoją obecność na marszu zapowiedziało już ponad 7 tys. uczestników. Ilu z nich pojawi się pod Stadionem Narodowym? Nieoficjalnie mówi się, że nawet ponad 10 tys.

Więcej o: