Piękny gest Szpitala Praskiego. Życie kociakom na Paluchu będzie ratowało specjalne "solarium"

Schronisko na Paluchu dostało nowy sprzęt. Do "kociego żłobka" trafiły specjalne lampy pomagające w ratowaniu życia małym kotom. A to wszystko dzięki ... Szpitalowi Praskiemu.

Odpowiednia temperatura szczególnie ważna jest w pierwszych tygodniach maluchów - bezdomnych, wyziębionych kociaków. Dodatkowe ogrzewanie zwiększa przeżywalność kociaków, ogranicza złapanie wirusa i pobudza system odpornościowy.

Spodobało ci się? Polub nas

- Do tej pory schroniskowe kocie maluszki i sieroty bez matek wygrzewały się na elektrycznych poduszkach - czytamy na stronie Palucha.

Facebook: wiceprezydent m. st. Warszawy Jarosław JóźwiakFacebook: wiceprezydent m. st. Warszawy Jarosław Jóźwiak Facebook: wiceprezydent m. st. Warszawy Jarosław Jóźwiak Facebook: wiceprezydent m. st. Warszawy Jarosław Jóźwiak

Szpital Praski zamiast wyrzucić niepotrzebny sprzęt na złom postanowił poszukać instytucji, której mogą przydać się maszyny. Padło na zwierzaki. Schronisko otrzymało w prezencie nie tylko ogrzewniki, ale i m.in. kardiomonitory i inkubatory.

Więcej o: