Już wiadomo, jak będzie się nazywał Żyrafek. Imię trafione w 10-tkę?

- Spieszymy Was poinformować, że imię zostało wybrane. Będzie ono dumne, bardzo wysokie i niosące wiele niespodzianek także dla Was - ogłosili na profilu Żyrafka pracownicy Warszawskiego ZOO. Jak będzie miało na imię obecnie najsłynniejsze zwierzę w ogrodzie zoologicznym?

Gortat - oto imię, jakie otrzymał słynny Żyrafek, który z trudem stawiał swoje pierwsze kroki. Jak informuje Warszawskie ZOO, jego "ojcem chrzestnym" jest Marcin Gortat, polski koszykarz, który z okazji nadania imienia podarował Żyrafkowi 213 litrów mleka na 213 centymetrów. - Wiosną Marcin odwiedzi małego Gortata, choć wtedy żyrafek pewnie już go przerośnie - piszą pracownicy ZOO.

ŻyrafekŻyrafek Facebook.com Facebook.com

Imię podoba się wielu, ale nie wszystkim. W komentarzach pojawiły się opinie, że najlepiej jakby Żyrafek pozostał po prostu Żyrafkiem. A co wy na to?

Tak tłumaczy wybór imienia Warszawskie Zoo: "Marcin Gortat angażuje się w wiele ważnych i potrzebnych kampanii, tym razem może wesprzeć zwierzaka i jednocześnie w jego imieniu być silnym głosem w dyskursie o zagrożonych gatunkach, które pilnie wymagają pomocy człowieka. Jest nadzieja, że ten głos zostanie usłyszany".

Więcej o: