"Na SGH nie powstał żaden projekt tego typu". Genialny Mówca przyciąga rokrocznie dziesiątki studentów

Studenckie Koło Coachingu Szkoły Głównej Handlowej już po raz 6. organizuje cykl spotkań dla studentów pragnących szkolić swoje umiejętności oratorskie. - Na SGH nie powstał żaden projekt tego typu, ani do niego podobny. Rokrocznie w Genialnym Mówcy pragnie wziąć udział średnio 150 osób - mówi koordynatorka projektu. Zaledwie 45 otrzyma szansę udziału w warsztatach. Jak dostać się na warsztaty?

Spodobało ci się? Polub nas

- Nasz projekt kierujemy przede wszystkim do studentów uczelni warszawskich. Nie faworyzujemy żadnych kierunków, ale niestety, nie wszystkie osoby, które wyślą zgłoszenia, będą mogły wciąć udział w warsztatach. Liczy się przede wszystkim zaangażowanie - mówi Zofia Przytocka, koordynator projektu .

Każdego roku projekt wygląda trochę inaczej. - W tegorocznej po raz pierwszy będą aż trzy grupy zaawansowania. Ograniczyliśmy również liczbę osób, które mogą wziąć udział w warsztatach - kiedyś było to ponad 20, teraz będzie to maksymalnie 15 osób - mówi Zofia.

Genialny MówcaGenialny Mówca Genialny Mówca/ Facebook.com Genialny Mówca/ Facebook.com

Warsztaty odbywać się będą w kwietniu. - W ramach danej grupy zaawansowania odbędą się 4 spotkania, raz w tygodniu. Każde potrwa ok. 3, 4 godziny. Podczas finałowego - piątego, wspólnego spotkania uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności przed publiką i zawalczyć o atrakcyjne nagrody. Każdy absolwent kursu dostanie także nagranie ze swoim wystąpieniem oraz feedbackiem.

Warsztaty prowadzone będą przez prelegentów różnych dziedzin. Jak podkreśla Zofia, członkom Koła bardzo zależało na tym, aby było ich jak najwięcej. - W tym roku będzie ich aż ośmiu. To ludzie o bardzo różnym wykształceniu i umiejętnościach. Wśród nich jest choćby coach Sebastian Szajner specjalizujący się w komunikacji i wystąpieniach publicznych, śpiewak Marek Ravski, który poprowadzi zajęcia z przygotowania głosu, Agnieszka Piwowarczyk, specjalistka od języka czy specjalista do spraw sprzedaży Krzysztof Kasperuk - wymienia Zofia.

Genialny MówcaGenialny Mówca Genialny Mówca/ Facebook.com Genialny Mówca/ Facebook.com

Warsztatom daleko będzie jednak do wykładów. - Nasi eksperci będą prowadzić spotkania, ale w centrum zainteresowania będą uczestnicy warsztatów - mówi.

Podczas zajęć szczegółowo omawiana będzie mowa ciała, zastosowane zostaną ćwiczenia z emisji głosu oraz przedstawione zostaną tajniki przygotowania efektywnej prezentacji multimedialnej. - Nie będzie chodzić o to, aby za wszelką cenę nauczyć uczestników używania lub nie używania określonych słów, itd. Nie mają być mówiącymi robotami. Celem projektu jest przede wszystkim nauczenie ich tego, jak zainteresować swoją wypowiedzią publiczność, jak mówić, aby przekazać to, co chce się powiedzieć, jak swobodnie czuć się na przed dużą publicznością - mówi Zofia.

Genialny MówcaGenialny Mówca Genialny Mówca/ Facebook.com Genialny Mówca/ Facebook.com

Projekt odbędzie się w kwietniu 2016 roku. Żeby wziąć udział w rekrutacji , należy wcześniej wysłać zgłoszenie. - Następnie wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy - tłumaczy Zofia. Spotkania rekrutacyjne odbędą się 10, 12 i 15 marca.

Więcej o projekcie na stronie internetowej .

Więcej o: