Jak sprzedać pół mieszkania bez wiedzy lokatora - podsumowanie tygodnia według Pańskiej Skórki

W tym tygodniu #eleganckich wydarzeń było niestety relatywnie mało. Za to - jak puszka Pandory - rozwiązał się worek z tym #frajerskimi.

O tym, jak wygląda kreatywność na rynku mieszkaniowym, jak wepchnąć kolejne wieżowce w warszawski "skyline", które miejsce zajęła Warszawa w ekologicznym rankingu... ale także na szczęście o kilku pozytywnych wydarzeniach, przeczytacie w cotygodniowym podsumowaniu, które przygotowała dla Was redakcja warszawskiego bloga "Pańska Skórka" .

#ELEGANCKO

Czy bilet do kina naprawdę musi kosztować 25 złotych? Niekoniecznie. Dobry przykład daje "Apolonia", w której "oszczędne czwartki" to wydatek oszałamiającej kwoty 7 złotych za seans. A do tego - zupełnie gratis - klimat "oldschoolowej" sali, prawdziwego kina, jakie trudno już szukać w Warszawie.Będziemy oglądać!

Spodobało ci się? Polub nas

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19643105,cos-dla-tych-ktorzy-chca-zaoszczedzic-oszczedny-czwartek-w.html

Jeden z najsłynniejszych ostatnio warszawiaków osiągnął słuszny wzrost dwóch metrów. I nie przestaje rosnąć. Chodzi oczywiście o Żyrafka ze stołecznego ZOO, który - przy niewielkiej pomocy ze strony pracowników ogrodu - podbija media społecznościowe i zaprasza do odwiedzin. Zdania na temat ogrodów zoologicznych są w naszej redakcji podzielone, ale uroku temu dwumetrowemu dzieciakowi zdecydowanie odmówić nie można.

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19632036,slynny-zyrafek-znowu-swietuje-ma-juz-ponad-2-metry-wysokosci.html

W sobotę Muzeum Warszawskiej Pragi zamieni się w agorę, na której dyskutować będziemy o przyszłości Warszawy. W ramach debaty #Warszawa2030 poruszane będą tematy urbanistyczne, ekologiczne, związane z transportem, jakością życia mieszkańców i nie tylko. Reprezentacja Pańskiej Skórki też tam będzie! Szczegóły (i link do streamingu) na stronie wydarzenia: http://2030.um.warszawa.pl/?event=warszawska-burza-mozgow-warszawa2030&event_date=2016-02-20

#FRAJERSKO

Stolica ponownie w ważnym międzynarodowym rankingu! I to na jednych z pierwszych miejsc... od końca. Chodzi o selektywną zbiórkę odpadów. Okazuje się, że nie potrafimy odróżnić szkła od plastiku, a najchętniej wszystko razem wrzucamy do jednego kosza z obierkami z ziemniaków i zużytą pieluchą. Brawo my!

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141635,19627565,recykling-warszawa-ma-jeden-z-najgorszych-wynikow-w-europie.html

Warszawska Szkoła Deweloperska w natarciu - tym razem radykalnemu "odświeżeniu" podlega zabytkowa kamienica przy ul. Okrzei. Wprawdzie firma budowlana zapowiada, że efekt finalny będzie imponujący, a elementy dekoracyjne, które zniknęły z budynku, powrócą na elewację. Uwierzymy jak zobaczymy. Sprawa ma jednak drugie dno - nowi właściciele na wszystkie możliwe sposoby starają się pozbyć dotychczasowych mieszkańców kamienicy, którzy zapewne nie pasują do wizji wykończenia wnętrz apartamentów. Kreatywność sięga zenitu - np. mieszkanie jednego z lokatorów zostało w planach remontowych podzielone na dwa... z czego jedno zostało już sprzedane.

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19608642,ostatni-lokatorzy-kontra-spolka-fenix-group.html

Jeszcze więcej wieżowców w centrum miasta! Niech rośnie w górę warszawski Dubaj, a ludzie żyją dostatniej. Kolejną wieżę chce stawiać znana spółka deweloperska PKP, a biurowiec zastąpi dotychczasowy niewysoki gmach przy al. Jerozolimskich, w którym mieściła się kiedyś m.in. IKEA. Cały narożnik Jerozolimskich i Chałubińskiego ma być kolejną wyspą wysokościowców. Architekci chwalą (licząc na apanaże), aktywiści ganią, słusznie wskazując pogłębiający się chaos urbanistyczny, a mieszkańcy... Ich - jak zwykle - nikt o zdanie nie pyta.

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141638,19638560,inwestycja-pkp.html

#ELEGANCKO Czy bilet do kina naprawdę musi kosztować 25 złotych? Niekoniecznie. Dobry przykład daje "Apolonia" , w której "oszczędne czwartki" to wydatek oszałamiającej kwoty 7 złotych za seans. A do tego - zupełnie gratis - klimat "oldschoolowej" sali, prawdziwego kina, jakie trudno już szukać w Warszawie.Będziemy oglądać!

Jeden z najsłynniejszych ostatnio warszawiaków osiągnął słuszny wzrost dwóch metrów. I nie przestaje rosnąć. Chodzi oczywiście o Żyrafka ze stołecznego ZOO , który - przy niewielkiej pomocy ze strony pracowników ogrodu - podbija media społecznościowe i zaprasza do odwiedzin. Zdania na temat ogrodów zoologicznych są w naszej redakcji podzielone, ale uroku temu dwumetrowemu dzieciakowi zdecydowanie odmówić nie można

W sobotę Muzeum Warszawskiej Pragi zamieni się w agorę, na której dyskutować będziemy o przyszłości Warszawy. W ramach debaty #Warszawa2030 poruszane będą tematy urbanistyczne, ekologiczne, związane z transportem, jakością życia mieszkańców i nie tylko. Reprezentacja Pańskiej Skórki też tam będzie! Szczegóły (i link do streamingu) na stronie wydarzenia.

#FRAJERSKO Stolica ponownie w ważnym międzynarodowym rankingu! I to na jednych z pierwszych miejsc... od końca. Chodzi o selektywną zbiórkę odpadów . Okazuje się, że nie potrafimy odróżnić szkła od plastiku, a najchętniej wszystko razem wrzucamy do jednego kosza z obierkami z ziemniaków i zużytą pieluchą. Brawo my!

Warszawska Szkoła Deweloperska w natarciu - tym razem radykalnemu "odświeżeniu" podlega zabytkowa kamienica przy ul. Okrzei . Wprawdzie firma budowlana zapowiada, że efekt finalny będzie imponujący, a elementy dekoracyjne, które zniknęły z budynku, powrócą na elewację. Uwierzymy jak zobaczymy. Sprawa ma jednak drugie dno - nowi właściciele na wszystkie możliwe sposoby starają się pozbyć dotychczasowych mieszkańców kamienicy, którzy zapewne nie pasują do wizji wykończenia wnętrz apartamentów. Kreatywność sięga zenitu - np. mieszkanie jednego z lokatorów zostało w planach remontowych podzielone na dwa... z czego jedno zostało już sprzedane.

Jeszcze więcej wieżowców w centrum miasta ! Niech rośnie w górę warszawski Dubaj, a ludzie żyją dostatniej. Kolejną wieżę chce stawiać znana spółka deweloperska PKP, a biurowiec zastąpi dotychczasowy niewysoki gmach przy al. Jerozolimskich, w którym mieściła się kiedyś m.in. IKEA. Cały narożnik Jerozolimskich i Chałubińskiego ma być kolejną wyspą wysokościowców. Architekci chwalą (licząc na apanaże), aktywiści ganią, słusznie wskazując pogłębiający się chaos urbanistyczny, a mieszkańcy... Ich - jak zwykle - nikt o zdanie nie pyta.

Więcej o: