Spójrzcie na to zdjęcie! To przejście na Saskiej Kępie wygląda absurdalnie. Ale nie dla ratusza

Piesi wchodzą na ścieżkę rowerową, a cykliści na pasy - tak to wygląda, gdy podchodzi się do wymalowanej na jezdni zebry na ul. Paryskiej pod zjazdem z Mostu Łazienkowskiego. Mieszkańcy się dziwią, a urzędnicy z ratusza nie widzą w tym nic zaskakującego.

Spodobało ci się? Polub nas

Zdjęcie przejścia przez ul. Paryską wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych obiegło sieć. Internauci nie mają litości dla drogowców . - Ta ścieżka rowerowa została zaprojektowana przez jakiegoś "geniusza" - ocenia jedna z użytkowniczek Facebooka. - Osoba, która do tego dopuściła, powinna z własnej kieszeni zapłacić za ponowne malowanie - pisze inny internauta.

Na zdjęciu zamieszczonym przez portal saskakepa.info widać przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów przez ul. Paryską. Dziwi to, że pas wymalowany na jezdni na czerwono, przeznaczony dla cyklistów, kończy się tam, gdzie zaczyna się chodnik. Z kolei droga asfaltowa dla rowerów doprowadza z obu stron przejścia na pasy, które wydzielone są dla przechodniów, a nie cyklistów.

Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez ul. Paryską wzdłuż al. Stanów ZjednoczonychPrzejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez ul. Paryską wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych Fot. saskakepa.info Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez ul. Paryską wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych, fot. saskakepa.info

"Taki jest ciąg logiczny prac"

- Nie, to nie wygląda absurdalnie - zarzeka się Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza. - Tam nie ma drogi rowerowej, bo jej budowa wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych nadal trwa. Rzeczywiście, część asfaltowa będzie przeznaczona dla rowerów, ale dopiero wtedy, gdy zakończymy prace.

Urzędnik przypomina, że pasy dla pieszych i zaznaczony na czerwono przejazd dla rowerów wymalowano na Paryskiej w 2010 roku, gdy remontowano ulicę. Oznaczenie na jezdni zmieni się, ale nieprędko. Poczekamy na to do wiosny. - Przemalowanie i zmiana oznakowania pionowego to będzie jeden z ostatnich etapów prac przy budowie drogi dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Chcemy, by prace zakończyły się za 2-3 miesiące - mówi Kunert. Dlaczego jednak nie można zmienić oznaczenia na jezdni już teraz skoro droga dla rowerów po obu stronach ul. Paryskiej jest gotowa? - Taki jest ciąg logiczny prac. Nie możemy tego zrobić teraz, bo nie ma jeszcze gotowej całej drogi rowerowej wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych, więc przygotowanie nowego oznakowania w tym miejscu byłoby teraz bez sensu. Nadal jest to plac budowy - tłumaczy urzędnik. Jednak rowerzyści mogą czuć się wprowadzeni w błąd, bo wokół przejazdu przez ul. Paryską nie widać robotników. - Ale nie ma tam znaku, że prowadzi tamtędy droga rowerowa. Żeby tak było, musi być odpowiednie oznaczenie znakami poziomymi i pionowymi - wyjaśnia Kunert.

Więcej o: