Słynny Żyrafek znowu świętuje. Ma już ponad 2 metry wysokości. Teraz czeka na prezenty

Urodzony na początku grudnia w warszawskim zoo samiec żyrafy nie pozwala o sobie zapomnieć. Na jego profilu facebookowym pojawiła się kolejna informacja. Żyrafek ma już ponad 2 metry wysokości. Jego opiekunowie zachęcają, by z tej okazji przynosić mu prezenty.

Spodobało ci się? Polub nas

O Żyrafku zrobiło się głośno kilkanaście dni temu, gdy podano informację, że zwierzę doczeka się swojego profilu na Facebooku . Od tej pory jest gwiazdą internetu. Niemal codziennie pracownicy ogrodu zoologicznego wrzucają tam zdjęcia, filmy i najnowsze informacje z życia młodego samca.

Młody samiec z matkąMłody samiec z matką Fot. facebook Żyrafka Młody samiec z matką, fot. facebook Żyrafka

Wczoraj podano, że Żyrafek ma już 210 cm wysokości. Jego opiekunowie zachęcają warszawiaków, by z tej okazji przynieść w przyszłym tygodniu (22 - 27 lutego) laurkę z życzeniami. Za pomocą spinaczy do bielizny wystarczy powiesić ją na przygotowanym do tego sznurku. "Można też przynieść prezent: mleko PASTERYZOWANE (nie UHT) 3,2% - zwróćcie tylko, proszę, uwagę na termin ważności" - napisano na profilu Żyrafka.

Młody samiec z matkąWpis z facebooka Żyrafka Wpis z facebooka Żyrafka

Dziś rano pojawił się kolejny wpis. "W nocy wypił dwa litry mleka i najedzony położył się obok mamy. Mają coraz lepsze relacje. Coraz mniej też garnie się do człowieka - to, niestety, dobrze, bo uczy się tego, że jest żyrafą" - czytamy na Facebooku. "Od kilku nocy nie musi już używać napromiennika (tej lampy grzewczej), elegancka i twarzowa derka też poszła w niepamięć" - dodano.

Więcej o: