Kończy się budowa biurowca Q22. Po dwóch latach zniknął ostatni ponad 200-metrowy żuraw [WIDEO]

Kończy się budowa biurowca Q22. Po dwóch latach zniknął ostatni ponad 200-metrowy żuraw [WIDEO] Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów placu budowy nowego wieżowca na rogu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej. Miał ponad 220 metrów wysokości i był wykorzystywany od marca 2014 roku. Charakterystyczny żuraw zniknął z budowy biurowca Q22. Teraz można go obejrzeć w krótkim wspominkowym filmie.

Spodobało ci się? Polub nas

Żuraw na budowie Q22 pracował przez 24 miesiące. Maksymalną wysokość, jaką osiągnął, było 220 metrów. Najcięższe elementy transportowane na dach Q22 ważyły aż 12 ton.

 

Jak przyznaje inwestor, firma Echo Investment, budowa wieżowca przebiega zgodnie z planem. - Usunięcie żurawia umożliwia nam zakończenie prac elewacyjnych na parterze budynku, a także rozpoczęcie montażu drzwi obrotowych - mówi Marek Szymonek z Echo Investment. - Poza tym dobiegają końca prace elewacyjne na pozostałych częściach Q22. Jeszcze w lutym planujemy zakończenie prac związanych z głównymi systemami instalacyjnymi i rozpoczęcie rozruchów. Z kolei w marcu chcemy przystąpić do zagospodarowania terenu wokół biurowca .

Budowa wieżowca ma się zakończyć na wiosnę.

Tak będzie wyglądał nowy biurowiec Q22Tak będzie wyglądał nowy biurowiec Q22 materiały inwestora Tak będzie wyglądał nowy biurowiec Q22, fot. materiały inwestora

Q22 to 155-metrowy budynek biurowy zaprojektowany przez architektów z pracowni Kuryłowicz & Associates. Powstaje w centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej. W środku znajdzie się ponad 50 tys. mkw. powierzchni biurowej na wynajem. W Q22 swoje siedziby będą miały takie firmy jak: Deloitte, Allegro ze spółką zależną PayU, Linklaters, William Demant, Vestor Dom Maklerski oraz Citi Handlowy. Na pierwszym piętrze znajdzie się część restauracyjna. Z kolei piętro 14-ste przeznaczone zostało pod funkcje specjalne, takie jak m.in. centrum konferencyjne oraz klub fitness.

Wieżowiec Q22 na rogu Grzybowskiej i al. Jana Pawła IIWieżowiec Q22 na rogu Grzybowskiej i al. Jana Pawła II materiały inwestora Tak będzie wyglądać wieżowiec Q22 w dzień i w nocy, fot. materiały inwestora

Więcej o: