5 przypadków świńskiej grypy w Warszawie. Chorują dzieci

W stolicy rośnie liczba zachorowań na świńską grypę. Wirusa zdiagnozowano u małych dzieci. Najmniejsze ma roczek. Najstarsze siedem.

O przypadkach zachorowania na wirusa AH1N1 poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Pierwsze zgłoszenie odnotowano 19 stycznia - u rocznej dziewczynki mieszkającej na Mokotowie. Kolejne dwa potwierdzone przypadki wykryto 9 lutego - u czteroletniego chłopca i dwuletniej dziewczynki z Woli.  Wirusa zdiagnozowano również - 11 lutego - u siedmioletniego chłopca z Ochoty oraz dwuletniego chłopczyka mieszkającego na Wilanowie.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak uchronić się przed wirusem? Niestety świńską grypę bez opinii lekarza trudno odróżnić od tej tradycyjnej, dlatego gdy zachorujemy natychmiast należy wybrać się do lekarza, gdzie przeprowadzone zostaną testy na obecność wirusa AH1N1. Co możemy zrobić, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia się grypą?

mające na celu zmniejszenia ryzyka zakażenia się grypą:

unikać bliskiego kontaktu z chorymi osobami,

w czasie wystąpienia objawów pozostać w domu i zachować dystans do osób    zdrowych,

zasłaniać usta i nos chusteczką higieniczną podczas kichania i kasłania, a zużytą chusteczkę wyrzucić do kosza na śmieci

myć często ręce

unikać dotykania oczu, nosa i ust, co zapobiegnie roznoszenia zarazków

zadbać o siebie, dużo spać, być aktywnym fizycznie, unikać stresu, pić dużo płynów i zdrowo się odżywiać

- Unikajmy bliskiego kontaktu z chorymi osobami, w czasie wystąpienia objawów pozostańmy w domu, zasłaniajmy usta i nos chusteczką higieniczną podczas kichania i kasłania, a zużytą chusteczkę wyrzućmy do kosza na śmieci, myjmy często ręce, unikajmy dotykania oczu, nosa i ust, co zapobiegnie roznoszenia zarazków - wymienia dr Ryszard Jeleniewicz, zastępca PPIS w Warszawie.

Więcej o: