Krzyże celtyckie, niechciany inwalida i deweloperska ściema - podsumowanie tygodnia według Pańskiej Skórki

Dyskusja na temat losów modernistycznego pawilonu przy ul. Szarej zagęściła się do tego stopnia, że deweloper zdecydował się na wsparcie ogniowe w postaci marketingu szeptanego na Facebooku - wyszło mu to bardzo #frajersko.

Spodobało ci się? Polub nas

Co jeszcze wydarzyło się w tym tygodniu? Przeczytajcie subiektywne podsumowanie autorstwa redakcji bloga warszawskiego Pańska Skórka .

#ELEGANCKO

Spacerem i na rowerze pod mostem. Pamiętacie odważny i głośny projekt Futuwawy, w którym Most Poniatowskiego miał być uzupełniony o podwieszone kładki rowerowe? Przyjmie on materialną formę - wprawdzie na innym moście, ale zawsze. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na dalsza rozbudowę Mostu Łazienkowskiego , zakładającą budowę podwieszonych kładek rowerowo-pieszych. Będziemy jeździć!

Tropiki na Bemowie . Bemowo stara się walczyć z wizerunkiem sypialni i nadążyć za dynamicznie rozwijającymi się sąsiednimi dzielnicami. Często dzieje się to oddolnie, a najciekawsze projekty, jak to zwykle bywa, pochodzą od mieszkańców. Jeden z nich wpadł na pomysł, aby urządzić na terenie dzielnicy tropikalną plażę. Oczami wyobraźni czujemy już smak drinków z parasolką i widzimy papugę podjadająca guacamole z naszego stolika. Trzymamy kciuki, bo pomysł zacny - i niedrogi!

Jedzenie w szpitalach to najczęściej przedmiot gorzkich żartów. Tymczasem Szpital Praski postanowił zaskoczyć pacjentów. Placówka proponuje Paniom przebywającym na oddziałach ginekologicznych i położniczych nie tylko dania (prawdopodobnie) smaczne i zdrowe - takie jak np. ryba gotowana na parze, w sosie koperkowym - ale też umożliwia wybór opcji wegetariańskiej! Brawa dla szpitala za wysłuchanie głosu pacjentek!

#FRAJERSKO

#Frajersko, choć powinno być #kuriozalnie - zaczynamy z grubej rury, bo aż nas zatrzęsło. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o deweloperskich planach zastąpienia modernistycznego pawilonu, "ekskluzywnym" budynkiem mieszkalnym. A tymczasem na Facebooku pojawiła się strona "Szara 10a - zmieńmy to miejsce". Autorzy się nie ujawniają (choć pytaliśmy), używają za to herbu Warszawy i przedstawiają się jako "społeczny projekt mieszkańców i fanów Powiśla, którzy chcą pozytywnej zmiany w tej okolicy". Co ciekawe, szybkie "śledztwo" prawdziwych mieszkańców i fanów Powiśla wykazało, że wśród subskrybentów fanpage'a trudno znaleźć choć jedno konto wyglądające na autentyczne. Deweloperze i jego agencjo social mediowa, nie idźcie tą żałosną drogą.

Dobra zmiana w Warszawie. Nieznani, choć łatwi do rozszyfrowania sprawcy, zdewastowali siedzibę organizacji Lambda , stowarzyszenia działającego na rzecz osób LGBT, prowadzącego grupy wsparcia, organizującego warsztaty i spotkania. Na drzwiach stowarzyszenia wyryto nazistowskie symbole i hasło "Zakaz pedałowania", spalono też wiszący przed wejściem plakat organizacji. Oj, chyba paru krewkim chłopcom też przydałaby się pomoc psychologiczna.

Kolejny przykład tolerancji płynie z Ursynowa. Obsługa oddziału banku wyprosiła klienta, który porusza się na wózku w towarzystwie psa asystującego. Bo "zostawi sierść". Nieszczęśliwie dla banku, a szczęśliwie dla opinii publicznej, owym klientem był znany działacz na rzecz osób niepełnosprawnych, "Szalony Wózkowicz" . Pan Marek nagłośnił skandaliczną historię, a nam pozostaje plasnąć się w czoło ze smutku nad "wyższa kulturą bankowości" i zaapelować do wszystkich czytelników o więcej empatii i życzliwości dla tych, których los nie oszczędził.

Więcej o: