Od poniedziałku nowe linie autobusowe w Miasteczku Wilanów i przy Forcie Bema

Po zakończeniu ferii zimowych ZTM wprowadza kilka zmian w komunikacji autobusowej. Na ulice wyjadą nowe linie. Mieszkańcom Bemowa łatwiej będzie dojechać z ul. Obrońców Tobruku do metra i tramwaju. Z kolei dzieciom z Miasteczka Wilanów poprawi się dojazd do szkoły w Powsinku.

Spodobało ci się? Polub nas

Nowe linie wyjadą po raz pierwszy na ulice w poniedziałek (15 lutego). To:

* linia 397

Mieszkańcy ul. Obrońców Tobruku na Bemowie zyskają jeszcze lepszy dojazd do stacji metra Stare Bielany. Kursującą tam linię 197 wzmocni nowa linia 397 . To odpowiedź na postulaty mieszkańców ul. Obrońców Tobruku, które zgłoszono w trakcie ubiegłorocznych konsultacji społecznych. W okolicy od kilku lat powstają nowe bloki, a obsługuje je jedynie linia 197 . I choć w godzinach szczytu kursuje co 12 minut, to autobusy są coraz bardziej zatłoczone. Najgorzej jest między przystankiem Koło a stacją metra Stare Bielany. Dlatego na tym odcinku ZTM uruchamia nową linię: 397 .

Oto jej trasa: KOŁO - ks. Janusza (powrót: Obozowa - Ciołka - Newelska - ks. Janusza) - ks. Bolesława - Obrońców Tobruku - Rudnickiego - Perzyńskiego - Żeromskiego - al. Zjednoczenia - METRO STARE BIELANY (powrót: Kasprowicza - Podczaszyńskiego - Marymoncka - al. Zjednoczenia).

Dzięki nowej linii liczba kursów na ul. Obrońców Tobruku wzrośnie z 5 do 8 w ciągu godziny w czasie szczytu.

* linia 323

Nową linię autobusową będą mieli także uczniowie szkoły przy ul. Uprawnej, którzy mieszkają w Miasteczku Wilanów. Rozkład jazdy linii 323 będzie dostosowany do godzin rozpoczęcia lub zakończenia lekcji.

Linia będzie kursowała na trasie: POWSINEK - Przyczółkowa - Vogla - Branickiego - al. Rzeczypospolitej - OŚ KRÓLEWSKA .

Na przystanek w Powsinku, znajdujący się przy szkole, autobusy będą przyjeżdżały o godz.: 7.46, 8.36, 12.36, 13.06, 14.06 i 15.11. Odjeżdżać będą o godz.: 8.20, 12.45, 13.50, 14.55 i 15.40.

Zmiany na Żoliborzu

Poza tym ZTM od poniedziałku wprowadza niewielkie zmiany w komunikacji autobusowej na Żoliborzu. Skorygowane zostaną trasy linii 205 oraz 221 . Dzięki temu ma się poprawić dojazd do nowego osiedla Żoliborz Artystyczny. Linia 221 ma teraz dowozić mieszkańców bloków przy ul. Rydygiera i Przasnyskiej do Dworca Gdańskiego, gdzie można przesiąść się do metra lub SKM-ki. Teraz linia dojeżdża tylko do Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Od 15 lutego autobusy 221 pojadą jednokierunkowo od ul. Rydygiera trasą: Przasnyska - Duchnicka - Powązkowska - Krasińskiego - Przasnyska i z powrotem ul. Rydygiera do Dw. Gdańskiego. Na tej trasie zostanie również uruchomiony nowy przystanek Pl. Niemena.

Dodatkowo, żeby na ul. Przasnyskiej utrzymać połączenie autobusowe dwukierunkowe, zmieniona zostanie również trasa linii 205 . Obecnie linia ta dojeżdża z Gwiaździstej do ronda Radosława. Zostanie jednak wydłużona i będzie kursowała ulicami: Rydygiera, Przasnyską i Krasińskiego do pętli na Powązkach Wojskowych. Podjazdy do ronda Radosława zostaną utrzymane. Będą jednak realizowane już poza godzinami porannego szczytu, w godzinach otwarcia CH Arkadia.

Więcej o: