Robert Lewandowski ma swojego sobowtóra. Z klocków LEGO

Aby sportowiec wyglądał niemal identycznie jak w rzeczywistości, wykorzystano 70 tys. klocków Lego. Figurę Roberta Lewandowskiego można oglądać na Stadionie Narodowym.

Sześcioosobowy zespół pasjonatów związanych z największą w Polsce "Totalnie Nową Wystawą Budowli z Klocków Lego" spędził nad budową figury ponad 1,2 tys. godzin.

Jednego z najbardziej popularnych piłkarzy na świecie nie trzeba przedstawiać. To bohater narodowy, a jego wspaniała kariera, talent i osobowość to wzór dla całych pokoleń - starszych, młodszych i tych najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką. Z pewnością Robert Lewandowski zasłużył na pomnik czy wspaniały portret, bo to przecież jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek na świecie. Jednak pewna grupa ludzi wpadła na dość oryginalny pomysł, aby naszego piłkarza wybudować z klocków.

Temat tylko na pierwszy rzut oka wydaje się prosty. Klocki, pomimo że kształtne, równe i kolorowe, to do odwzorowania kogoś tak nieprzeciętnego, nie są już materiałem wdzięcznym. Robert Lewandowski to idealne połączenie duszy, 470 mięśni i wielu innych szczegółów, które sprawiają, że jest kim jest. Jednakże grupa fanów klocków oraz projektantów podjęła się wybudowania w skali 1:1 tego najbardziej znanego polskiego piłkarza. Najpierw kilka tygodni trwały formalne ustalenia, aby zgodnie z prawem można było przystąpić do rozpoczęcia prac. "Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Robertowi Lewandowskiemu oraz Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za konieczne pozwolenia" - mówi Rafał Szymański, manager projektu.

Pierwszym etapem było wykonanie, w specjalnym programie, projektu składającego się z kilkudziesięciu tysięcy kostek.  Jednak projekt taki nie odwzorowuje dokładnie załamań, kształtów oraz szczegółów. Tu z pomocą przyszli specjaliści od budowania z klocków, którzy mozolnie i cierpliwie poprzez odpowiedni dobór klocków oraz sposób łączenia ich stworzyli naszego wielkiego piłkarza niemal jak prawdziwego. Mimo, iż nigdy nie będzie takich klocków, które pokażą w 100 % niedoścignioną prawdziwą naturę Roberta Lewandowskiego, to jednak pomysł ten zasługuje na wszelkie słowa uznania i podziwu. Dzieci i dorośli z pewnością będą ze zdumieniem wpatrywali się w tę wspaniałą postać i tylko brak świeżej trawy pod stopami przypomni im, że to nie prawdziwy Robert Lewandowski, a tylko i aż klocki.

Figurę Roberta Lewandowskiego będzie można podziwiać na Totalnie Nowej Wystawie Budowli z Klocków Lego na PGE Narodowym od 5 lutego od godziny 12.00 do końca trwania Wystawy czyli do 11 marca 2016 roku.

Spodobało ci się? Polub nas

Najpierw kilka tygodni trwały formalne ustalenia, aby zgodnie z prawem można było przystąpić do rozpoczęcia prac. Kolejnym etapem było wykonanie, w specjalnym programie, projektu składającego się z kilkudziesięciu tysięcy kostek. Jednak projekt taki nie odwzorowuje dokładnie załamań, kształtów oraz szczegółów. Tu z pomocą przyszli specjaliści od budowania z klocków, którzy mozolnie i cierpliwie poprzez odpowiedni dobór klocków oraz sposób łączenia ich stworzyli wielkiego piłkarza.

Figurę Roberta Lewandowskiego można oglądać do 11 marca.

Więcej o: