WSZYSTKO, co wiemy o makabrycznym zabójstwie w Warszawie. Trwają poszukiwania Kajetana P.

W dalszym ciągu trwają poszukiwania Kajetana P., podejrzanego o zabójstwo 30-latki z Woli. Co zostało do tej pory ustalone w tej sprawie?

1) 3 lutego o godz. 15.00 na ul. Potocką w Warszawie wezwano Straż Pożarną w związku ze głoszeniem pożaru w jednym z mieszkań. Po ugaszeniu niewielkiego pożaru w jednym z pokoi ujawniono nadpalony tułów kobiety zapakowany w torbę podróżną. Głowę znaleziono w plecaku znajdującym się w pobliżu zwłok.

Spodobało ci się? Polub nas

2) W toku dalszych czynności ustalono, iż były to zwłoki Katarzyny J., lat 30, zamieszkałej na warszawskiej Woli. Jej zaginięcie z mieszkania na Woli zgłosił współlokator 3 lutego. W mieszkaniu na Woli ujawniono liczne ślady krwi.

3) 4 lutego w tej sprawie zostało wszczęte śledztwo w kierunku zabójstwa.

4) Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy uzasadnia dostatecznie podejrzenie, iż czyn został popełniony przez Kajetana P.

5) Z materiału dowodowego wynika, iż po dokonaniu zabójstwa podejrzany przewiózł ciało pokrzywdzonej do wynajmowanego przez siebie mieszkania przy ul. Potockiej.

6) 5 lutego prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, co umożliwi wszczęcie poszukiwań listem gończym (poszukiwania listem gończym mogą być wszczęte jedynie wobec podejrzanego w stosunku do którego sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu).

7) W dniu dzisiejszym przeprowadzona została sekcja zwłok. Prokuratura nie udziela informacji o wynikach przeprowadzonej sekcji.

8) Z relacji dziennikarza TVN24 wynika, że Kajetan P. miał przewozić taksówką torbę, z której ciekła krew. "To tusza dzika" - usłyszał taksówkarz, gdy zwrócił na to uwagę.

Więcej o: