Miasto kupi karmę dla kotów. Wyda na to 1,6 mln złotych. Ale potrzebna jest też pomoc mieszkańców

Warszawa podpisała umowę na zakup 260 ton karmy dla kotów. To wystarczy na ich dokarmianie przez najbliższe 14 miesięcy.

Spodobało ci się? Polub nas

W Warszawie jest ok. 30 tys. kotów wolno żyjących. To dla nich miasto kupi w najbliższym czasie 260 ton karmy. Wyda na to 1,6 mln złotych. Pokarm będzie dostarczany aż do końca marca przyszłego roku. Właśnie podpisano w tej sprawie umowę. - W sumie w okresie jej obowiązywania przewidziany jest zakup ponad 103 tys. kg karmy suchej oraz 154 tys. karmy mokrej. Oznacza to, że w tym czasie na jednego mruczka przypadać będzie około 3,5 kg karmy suchej oraz 5,2 kg karmy mokrej - informuje Magdalena Łań ze stołecznego ratusza.

Fot. Andrzej Monczak / AG

Karma będzie wydawana w pięciu cyklach. W każdym z nich społeczni opiekunowie kotów wolno żyjących otrzymają zarówno karmę suchą, jak i mokrą.

Koty przeciw myszom i szczurom

Urzędnicy przypominają, że zima to dla kotów szczególnie ciężki czas. Apelują więc do mieszkańców, aby czynnie włączyli się w pomoc zwierzętom, które stanowią stały element miejskiego ekosystemu. - Bytowanie dzikich, piwnicznych kotów w budynkach, w zdecydowany i naturalny sposób zapobiega obecności i rozmnażaniu się gryzoni: myszy i szczurów - tłumaczy Łań.

KotKot Fot. Artur Kubasik / Agencja Wyborcza.pl Fot. Artur Kubasik / Agencja Gazeta

Miasto prosi też zarządców budynków, administratorów nieruchomości i wszystkich warszawiaków o umożliwienie kotom całorocznego, swobodnego dostępu do pomieszczeń piwnicznych.

Więcej o: