Dworzec kolejowy z ... czekolady, czyli bardzo słodka wystawa w Muzeum Kolejnictwa

500 kg czekolady, 30 m torów, jeżdżący pociąg z wagonami - Od dzisiaj do połowy lutego w Muzeum Kolejnictwa można oglądać Czekolodową Makietę Kolejową wykonaną przez jednego z najlepszych polskich cukierników, Maestra Czekolady E. Wedel - Janusza Profusa.

Makieta została wykonana z ok. 500 kg wedlowskiej czekolady i zajmuje powierzchnię ok. 12 metrów kwadratowych. Jest wykonana w skali G, czyli 1:22,5. Jedynymi elementami, które nie zostały zrobione z czekolady to mechanizmy kolejki oraz tory, których łączna długość wynosi ok. 30 metrów. Na makiecie, wykonanej głównie z czekolady deserowej, są m.in. góry porośnięte drzewami, tunel kolejowy, dworzec, parowozownia z warsztatem, przejazd kolejowy, zwrotnice i samochody.

 

Centralnym elementem makiety jest jeżdżąca kolejka składająca się z parowozu BR 80 oraz wagonów towarowych, cysterny, węglarki i platformy. - Wszystkie elementy wykonane są z dużą precyzją i dbałością o detale - podkreśla Muzeum Kolejnictwa.

Spodobało ci się? Polub nas

Czekoladowej rzeźbie towarzyszy wystawa starych opakowań czekolad Wedla z lat 80-tych z motywami kolejowymi autorstwa Bohdana Wróblewskiego. Wstęp na makietę w ramach biletu wstępu (12 zł - normalny, ulgowy - 6 zł, rodzinny - 35 zł, dzieci do lat 7 wchodzą za darmo) do muzeum. Dzisiaj oraz za tydzień wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Więcej o: