Awaria na Bródnie. Bez ogrzewania kilkadziesiąt budynków, przedszkola, żłobek i szpital

Do awarii sieci ciepłowniczej doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w okolicy ul. Kondratowicza tuż obok szpitala Bródnowskiego.

Spodobało ci się? Polub nas

Awaria dotyczy między innymi bródnowskich ulic: Rzepichy, św. Wincentego, Malborskiej, Kondratowicza i Krasnobrodzkiej. Bez ogrzewania pozostają między innymi dwa przedszkola, żłobek, gimnazjum, urząd dzielnicy i szpital. Do dwóch przedszkoli trafiły nagrzewnice, jak zapewniają urzędnicy - dzieci nie marzną, a rodzice dzieci mają kontakt z pracownikami przedszkola. Bez ogrzewania jest też urząd dzielnicy i gimnazjum, ale obie placówki pracują normalnie.

Awaria ogrzewania na BródnieAwaria ogrzewania na Bródnie Awaria ogrzewania na Bródnie Awaria ogrzewania na Bródnie

Jeśli zaś chodzi o szpital, tam też nie powinno być problemów, gdyż jak informuje Piotr Gołaszewski, rzecznik prasowy Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, szpital ma własny system awaryjny i przez dobę może spokojnie funkcjonować bez miejskiego ciepła.

- Spokojnie czekamy na naprawę awarii. Gdyby były silne mrozy i naprawa miałaby potrwać dwa, trzy dni to zaczęlibyśmy się martwić - mówi Piotr Gołaszewski.

LKatedra i Klinika Poloznictwa Szpitala Brodnowskiego w Warszawie po remoncieLKatedra i Klinika Poloznictwa Szpitala Brodnowskiego w Warszawie po remoncie Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

- Musimy naprawić dwa fragmenty ciepłociągu z powodu rozszczelnienia sieci. Przed nami dużo pracy Ciepło powinno wrócić do 80 budynków do północy - poinformował w tvnwarszawa Adam Rafalski, dyrektor komunikacji Veolia Warszawa (dawny SPEC).

Więcej o: