Mieszkańcy protestują: nie chcą uchodźców na Targówku

Informacje na temat umieszczenia uchodźców w ośrodku przy ul. Księżnej Anny 24 wywołały dyskusję wśród mieszkańców Targówka. Część z nich zapowiada protest. Na razie w sieci.

"Konstytucja RP winna nam gwarantować bezpieczeństwo, jednakowoż czujemy się zagrożeni przybyciem imigrantów, tak odmiennych kulturowo. W trosce o nasze rodziny, jak również bezpieczeństwo kraju prosimy, a nawet żądamy, odmowy przyjęcia cudzoziemców, których przyjęcie zaplanowała z góry Unia Europejska." - czytamy w petycji wystosowanej zarówno do prezydent m.st. Warszawy prof. dr hab. Hanna Gronkiewicz - Waltz, jak i prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy .

Spodobało ci się? Polub nas

Na podstawie przetargu na "świadczenie usług zakwaterowania i wyżywienia cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy w RP" w Polsce wyłoniono pięć ośrodków, w nim 5 ośrodków, które są gotowe przyjąć uchodźców. W tym jeden z Warszawy.

Ośrodki, które przyjmą uchodźców w Polsce.Ośrodki, które przyjmą uchodźców w Polsce. źródło: www.petycjeonline.com źródło: www.petycjeonline.com

Uchodźcy nie trafią, tak jak planowano, do ośrodka w Piwnicznej. Przetarg unieważniono ze względu na protesty mieszkańców, w pikiecie zorganizowanej przez Młodzież Wszechpolską uczestniczyło ok. 200 osób.

Więcej o: