Na Woli powstaje nowy pasaż sztuki Art Walk. To pomysł... jednego z deweloperów

Pasaż wystawienniczy będzie mieć 57 metrów długości i stanie na placu Europejskim między budynkami kompleksu Warsaw Spire na Woli. Inauguracyjną wystawę zaplanowano w maju.

Spodobało ci się? Polub nas

Art Walk - tak ma się nazywać nowy pasaż sztuki, który powstaje w pobliżu Ronda Daszyńskiego na warszawskiej Woli - wzdłuż ul. Grzybowskiej. Będzie miał 57 metrów długości i składać się będzie z 20 segmentów, każdy z ciekawie zaprojektowanym "oknem" na wewnętrzną galerię. W nowoczesnym pasażu będą odbywały się czasowe wystawy sztuki. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja dostosowana będzie do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb i instalacji artystycznych. Za projekt instalacji odpowiada Przemysław "Mac" Stopa - światowej sławy projektant i laureat wielu międzynarodowych nagród z renomowanej pracowni Massive Design.

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Pomysłodawcą Art Walk jest firma Ghelamco, która buduje kompleks biurowy

Warsaw Spire

. Tworzą go 3 budynki: 220-metrowy budynek wieżowy oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące. Jego budowa dobiega końca. Obiekt ma być oddany do użytku w kwietniu. W otoczeniu inwestycji powstaje plac Europejski - nowa otwarta przestrzeń dla warszawiaków. Pojawią się tam kawiarnie i restauracje, a także instalacje wodne, fontanny i zieleń.

Fontanny na placu Europejskim przy biurowcu Warsaw SpireFontanny na placu Europejskim przy biurowcu Warsaw Spire JACEK MARCZEWSKI Fontanny na placu Europejskim przy biurowcu Warsaw Spire, fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta

Art Walk będzie w pełni zintegrowany z otaczającą przestrzenią miejską. - Wierzymy, że tego typu galeria, funkcjonująca w przestrzeni publicznej, stanie się szczególnym miejscem kontaktu między artystami a widzami - mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. - Stawiamy sobie również za cel, by Art Walk stało się miejscem otwartym zwłaszcza dla młodych twórców.

Fontanny na placu Europejskim przy biurowcu Warsaw SpireFot Filip Bramorski / materiały prasowe Fot Filip Bramorski / materiały prasowe

Inauguracyjną wystawę w Art Walk zaplanowano już w maju.

Więcej o: