Jutro kolejny marsz KOD: "W obronie Twojej wolności". Pójdą Ostaszewska, Więckiewicz, Kalicińska...

W sobotę (23 stycznia) odbędą się w całej Polsce kolejne manifestacje organizowane przez Komitet Obrony Demokracji pod wspólnym hasłem "W obronie Twojej wolności". W Warszawie marsz ruszy o godz. 12 spod Kancelarii Premiera. Demonstrujący przejdą Traktem Królewskim pod Pałac Prezydencki. Kto zapowiedział swój udział w jutrzejszej manifestacji KOD?

Spodobało ci się? Polub nas

"W Warszawie zbieramy się o 12 w Alejach Ujazdowskich 1/3, pod siedzibą KPRM. Serdecznie prosimy o gromadzenie się od strony ulicy Belwederskiej. Po serii przemówień (około 45 minut) ruszamy trasą - Plac na Rozdrożu, Al. Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży, Rondo De Gaulle'a, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście. Kończymy muzyką i przemowami pod Pałacem Prezydenckim około 16. Po drodze planujemy dwa krótkie postoje. Pokażmy ilu nas jest. Obrońmy demokrację" - w ten sposób zapraszają na jutrzejszy marsz organizatorzy z Komitetu Obrony Demokracji .

Podobne manifestacje odbędą się jutro w 35 polskich miastach i 8 europejskich (m.in. w Amsterdamie, Berlinie, Melbourne, Paryżu czy Sztokholmie).

W warszawskiej demonstracji swój udział zapowiedzieli już m.in. Maja Ostaszewska, Dorota Warakomska, Małgorzata Kalicińska, Henryk Wujec, Sławomir Sierakowski, Jarosław Kurski czy Robert Więckiewicz.

Osoby, które zadeklarowały, że wezmą udział w jutrzejszej manifestacji KOD w WarszawieOsoby, które zadeklarowały, że wezmą udział w jutrzejszej manifestacji KOD w Warszawie Fot. KOD Osoby, które zadeklarowały, że wezmą udział w jutrzejszej manifestacji KOD w Warszawie, fot. KOD

Jutrzejszy protest ma związek z przyjęciem przez Sejm nowej ustawy o policji, która daje służbom większe możliwości kontroli operacyjnej, przede wszystkim w internecie. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich ustawa ma umożliwić inwigilowanie użytkowników w czasie rzeczywistym. Nowe zapisy zakładają m.in. podsłuch, podgląd osób w pomieszczeniach, środkach transportu lub miejscach innych niż publiczne, a także kontrolę korespondencji.

Więcej o: