Poważna awaria w Miasteczku Wilanów. Ogrzewanie i ciepła woda wrócą dopiero w nocy

Od wczorajszego wczesnego popołudnia mieszkańcy Miasteczka Wilanów mają zimne kaloryfery, a z kranów nie leci ciepła woda. Chodzi o 60 budynków przy al. Rzeczpospolitej, ul. Branickiego, Hlonda i Klimczaka, w tym dwa przedszkola i szkołę. Prace nad usunięciem awarii ciepłociągu przeciągają się i wedle najnowszych informacji mają się zakończyć dopiero ok. północy.

Spodobało ci się? Polub nas

Zimno w mieszkaniach w Miasteczku Wilanów zaczęło się robić w czwartek po godz. 14. Wtedy doszło do awarii ciepłociągu. Uszkodzona jest rura o średnicy 900 milimetrów. - Odciętych od dostaw ciepła zostało 60 budynków jedno- i wielorodzinnych w rejonie al. Rzeczpospolitej oraz ul. Branickiego, Hlonda i Klimczaka - potwierdza metrowarszawa.pl Adam Rafalski z Veolia Warszawa. Ale chodzi także o dwa przedszkola (przy ul. Hlonda i Ledóchowskiej) oraz Polsko-Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy'ego Brandta. Awaria - mimo że dotknęła także prywatny szpital Medicover - nie wpływa na warunki w jakich przebywają jego pacjenci, bo placówka korzysta z własnego węzła ciepłowniczego.

Ciepło wróci przed północą

Co najmniej kilkaset osób od wczoraj ma zimne kaloryfery, a z kranu leci im tylko zimna woda. Awaria miała być usunięta w piątek przed godz. 14, ale teraz już wiadomo, że prace przedłużą się do późnego wieczora. - Sprawa niestety się komplikuje - mówi nam Rafalski. - Mieliśmy bardzo duży problem z odwodnieniem sieci. W nocy nasi ludzie cały czas nad tym pracowali i dopiero w godzinach wczesnorannych zdołali odwodnić sieć. Tam jest bardzo wysoki poziom wód gruntowych, w związku z tym dopiero teraz jest usuwany uszkodzony fragment ciepłociągu, potem będzie wstawiany nowy. To wszystko odbywa się w bardzo trudnych warunkach geologicznych. Dostawy ciepła zostaną przywrócone dopiero przed północą.

Zobacz, w których budynkach nie ma dostaw ciepła.

Więcej o: