Na elewacji jednego z najwyższych biurowców w Warszawie po zmroku świeci słońce. Po co?

Od wczoraj codziennie między godz. 16 a 22 słońce jest wyświetlane na elewacji biurowca Q22 w Śródmieściu. Ma symbolicznie wydłużać warszawiakom krótkie, zimowe dni.

Spodobało ci się? Polub nas

Po raz pierwszy słońce "zaświeciło" na elewacji budowanego nadal biurowca wczoraj po godz. 16. Nieprzypadkowo. - Chcieliśmy podzielić się pozytywnym przesłaniem i wywołać uśmiech na twarzach mieszkańców Warszawy w blue monday - dniu, w którym szczególnie im tego potrzeba - mówi Justyna Czernikiewicz, manager ds. marketingu w Echo Investment, który jest deweloperem i inwestorem budynku Q22 .

"Blue monday", co w wolnym tłumaczeniu oznacza "smutny, przygnębiający poniedziałek", został wyznaczony za pomocą wzoru matematycznego przez brytyjskiego psychologa, Cliffa Arnalla. W tym dniu podobno kumulują się wszystkie niekorzystne czynniki powodujące pogorszenie naszego nastroju.

Słońce widoczne na elewacji biurowca Q22Słońce widoczne na elewacji biurowca Q22 Fot. materiały prasowe Słońce widoczne na elewacji biurowca Q22, fot. materiały prasowe

Do końca stycznia słońce będzie "świeciło" codziennie w godzinach 16 - 22 na elewacji biurowca Q22, który powstaje przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej. Wieżowiec ma 155 metrów wysokości. W środku znajdzie się ponad 50 tys. m. kw. powierzchni biurowej na wynajem. Budynek zaprojektował zespół architektów z pracowni Kuryłowicz & Associates.

Tak ma wyglądać biurowiec Q22, fot. materiały prasowe

Otwarcie Q22 planowane jest w połowie tego roku.

Więcej o: