Bowie dla Warszawy, Warszawa dla Bowiego - podsumowanie tygodnia według Pańskiej Skórki

Kolejny gorący zimowy tydzień za nami. A w nim wydarzenia o skali światowej i zupełnie lokalnej - a wszystkie mocno związane z Warszawą.

Zapraszamy do lektury cotygodniowego podsumowania, które przygotowała dla Was redakcja bloga Pańska Skórka http://pnsk.pl/psmetro

#ELEGANCKO

10 stycznia David Bowie wrócił między gwiazdy. Na szczęście zostawił trwały ślad w pamięci naszego miasta. W latach 70. muzyk odwiedził Warszawę (wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nawet dwukrotnie), która ponoć zrobiła na nim bardzo przygnębiające wrażenie, ale też zainspirowała do stworzenia epokowego utworu "Warszawa". Nie wiemy, w jakie wibracje muzyczne wprowadziłaby go Warszawa AD 2015, ale wiemy, że to tym razem nasze miasto chce oddać hołd artyście. Pańska Skórka popiera i sama przyjdzie podawać farbę, jeśli będzie taka potrzeba.

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19474087,czy-w-warszawie-powstanie-mural-poswiecony-davidowi-bowiemu.html

Spodobało ci się? Polub nas

Plac Defilad wreszcie uporządkowany? Miasto podpisało umowę i już niedługo pod Pałac wkroczy ciężki sprzęt. Trzymamy kciuki, bo obecnie zaniedbana przestrzeń należy do najbrzydszych miejsc w stolicy. Mamy jednak również nadzieję, że ponieważ zazwyczaj wizualizacje mocno różnią się od efektu finalnego, podobnie będzie i tym razem - z korzyścią dla zieleni, a kosztem betonu, granitu i kostki. Tak więc w tym tygodniu #elegancko, ale na ostateczną ocenę poczekamy do czasu realizacji projektu.

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19459009,tak-bedzie-wygladal-plac-defilad-miasto-podpisalo-umowe-na.html

Ochota postanowiła zatroszczyć się o swoje neonowe dziedzictwo - hurtem. W dzielnicy powstała ścieżka, która połączy miejsca, w których neony istnieją do dziś i te, w których odeszły już do historii. Projekt łączy przestrzeń realną i wirtualną. To, co dodatkowo zasługuje na aplauz, to fakt, że akcja została zrealizowana w ramach budżetu partycypacyjnego. Brawo!

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141635,19463937,ochocka-sciezka-neonowa-chcemy-te-neony-ocalic-od-zapomnienia.html

#FRAJERSKO

Trwają wycinki drzew w "Zielonej Stolicy Europy" in spe. Ta przed Ministerstwem Cyfryzacji określona została mianem "pielęgnacji". Rządowy gmach przechodzi obecnie remont, więc przy okazji miasto postanowiło "wypielęgnować" rosnące na ministerialnym parkingu drzewa. Niestety oznaczało to wycinkę części z nich. W obliczu rosnącego zanieczyszczenia, każde drzewo jest na wagę złota. Nowe miejsca postojowe okazały się najwyraźniej bardziej w cenie. A tymczasem nieco dalej od ferworu Śródmieścia, na Sadybie szykuje się prawdziwa rzeź.

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19467124,na-sadybie-pod-topor-pojdzie-ponad-pol-tysiaca-drzew.html

W Polsce 98,5% (tak obstawiamy) osób przyznaje się do szlacheckich korzeni. A jak wiemy "szlachta nie pracuje" tylko oddaje się szlachetnym "sportom", takim jak np. strzelanie do zwierząt. Jest to zjawisko często spotykane w lasach, na łowiskach, rzadziej zaś w obrębie miasta. Jak widać komuś tak bardzo spieszno było by trochę "się posportować", że nie czekał by wyjechać z miasta, zanim zabije dzika. Zalecamy odziać odblaskowe kolory przed udaniem się do parku na jogging - sport niejedno ma imię. Tfu!

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19459371,w-wilanowie-strzelaja-do-dzikow-w-miejscu-z-ktorego-przeploszylem.html

Warszawa, jak wiadomo, leży w sercu Mazowsza. Ale już niedługo. Miłościwie nam panujący, ustami posła z Przemyśla, pełniącego funkcję Marszałka Sejmu, zapowiadają zabawę z podziałem administracyjnym, którą - z politycznej perspektywy - określa się najczęściej anglojęzycznym mianem "gerrymanderingu". Mniejsza jednak o okręgi wyborcze, z perspektywy Warszawy znacznie istotniejsze jest np. to, że planowane zmiany bardzo mocno wpłyną (oczywiście negatywnie) na budżet miasta, w tym na dotacje unijne. Ponadto Warszawa to od dawna nie tylko jej administracyjne granice, ale cały system metropolitarny - z wszystkimi wadami i zaletami tego rozwiązania. Ale koniec ze snami o metropolii - Warszawa zostanie wydzielona, a następnie zapewne otoczona murem z drutem kolczastym. Podobno na Okęciu już planowane jest dostosowanie jednego z pasów startowych dla potrzeb stałego mostu powietrznego na wzór Berlina Zachodniego.

https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19469500,marszalek-kuchcinski-zapowiada-nowy-podzial-mazowsza-jest.html

Zapraszamy do lektury cotygodniowego podsumowania, które przygotowała dla Was redakcja bloga Pańska Skórka .

#ELEGANCKO 10 stycznia David Bowie wrócił między gwiazdy. Na szczęście zostawił trwały ślad w pamięci naszego miasta. W latach 70. muzyk odwiedził Warszawę (wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nawet dwukrotnie), która ponoć zrobiła na nim bardzo przygnębiające wrażenie, ale też zainspirowała do stworzenia epokowego utworu "Warszawa". Nie wiemy, w jakie wibracje muzyczne wprowadziłaby go Warszawa AD 2015, ale wiemy, że to tym razem nasze miasto chce oddać hołd artyście . Pańska Skórka popiera i sama przyjdzie podawać farbę, jeśli będzie taka potrzeba.

Plac Defilad wreszcie uporządkowany ? Miasto podpisało umowę i już niedługo pod Pałac wkroczy ciężki sprzęt. Trzymamy kciuki, bo obecnie zaniedbana przestrzeń należy do najbrzydszych miejsc w stolicy. Mamy jednak również nadzieję, że ponieważ zazwyczaj wizualizacje mocno różnią się od efektu finalnego, podobnie będzie i tym razem - z korzyścią dla zieleni, a kosztem betonu, granitu i kostki. Tak więc w tym tygodniu #elegancko, ale na ostateczną ocenę poczekamy do czasu realizacji projektu.

Ochota postanowiła zatroszczyć się o swoje neonowe dziedzictwo - hurtem. W dzielnicy powstała ścieżka, która połączy miejsca, w których neony istnieją do dziś i te, w których odeszły już do historii. Projekt łączy przestrzeń realną i wirtualną. To, co dodatkowo zasługuje na aplauz, to fakt, że akcja została zrealizowana w ramach budżetu partycypacyjnego. Brawo!

#FRAJERSKO Trwają wycinki drzew w "Zielonej Stolicy Europy" in spe. Ta przed Ministerstwem Cyfryzacji określona została mianem "pielęgnacji". Rządowy gmach przechodzi obecnie remont, więc przy okazji miasto postanowiło "wypielęgnować" rosnące na ministerialnym parkingu drzewa. Niestety oznaczało to wycinkę części z nich. W obliczu rosnącego zanieczyszczenia, każde drzewo jest na wagę złota. Nowe miejsca postojowe okazały się najwyraźniej bardziej w cenie. A tymczasem nieco dalej od ferworu Śródmieścia, na Sadybie szykuje się prawdziwa rzeź.

W Polsce 98,5% (tak obstawiamy) osób przyznaje się do szlacheckich korzeni. A jak wiemy "szlachta nie pracuje" tylko oddaje się szlachetnym "sportom", takim jak np. strzelanie do zwierząt. Jest to zjawisko często spotykane w lasach, na łowiskach, rzadziej zaś w obrębie miasta. Jak widać komuś tak bardzo spieszno było by trochę "się posportować", że nie czekał by wyjechać z miasta, zanim zabije dzika . Zalecamy odziać odblaskowe kolory przed udaniem się do parku na jogging - sport niejedno ma imię. Tfu!

Warszawa, jak wiadomo, leży w sercu Mazowsza. Ale już niedługo. Miłościwie nam panujący, ustami posła z Przemyśla, pełniącego funkcję Marszałka Sejmu, zapowiadają zabawę z podziałem administracyjnym , którą - z politycznej perspektywy - określa się najczęściej anglojęzycznym mianem "gerrymanderingu". Mniejsza jednak o okręgi wyborcze, z perspektywy Warszawy znacznie istotniejsze jest np. to, że planowane zmiany bardzo mocno wpłyną (oczywiście negatywnie) na budżet miasta, w tym na dotacje unijne. Ponadto Warszawa to od dawna nie tylko jej administracyjne granice, ale cały system metropolitarny - z wszystkimi wadami i zaletami tego rozwiązania. Ale koniec ze snami o metropolii - Warszawa zostanie wydzielona, a następnie zapewne otoczona murem z drutem kolczastym. Podobno na Okęciu już planowane jest dostosowanie jednego z pasów startowych dla potrzeb stałego mostu powietrznego na wzór Berlina Zachodniego.

Więcej o: