Miasto podpisało umowę na wykonanie projektu przebudowy Placu Defilad za 8 mln zł

Francusko-niemieckie konsorcjum zaprojektuje plac miejski przed Pałacem Kultury oraz podziemne instalacje, kolektor ściekowy oraz podziemny garaż na kilkaset aut, z którego będą mogli korzystać m.in. odwiedzające nowo powstające Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Miasto przeznaczy 8 mln złotych na projekt przebudowy placu Defilad.

Spodobało ci się? Polub nas

Przetarg na zaprojektowanie placu przed Pałacem Kultury i Nauki wygrało konsorcjum SAFEGE-Schuessler. Ma czas do czerwca 2017 roku na jego realizację. W piątek Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał umowę na wykonanie planu.

Jak czytamy na stronie zarządu , chodzi o projekt pt. "zagospodarowania Nowego Centrum Warszawy, w tym: dostosowania infrastruktury technicznej do programu zabudowy terenu wokół PKiN, budowy placu centralnego przed PKiN z parkingiem podziemnym i inne zadania".

Plac DefiladPlac Defilad Tak może wyglądać Plac Defilad/ UM Warszawa Tak może wyglądać Plac Defilad/ UM Warszawa

Oprócz placu miejskiego oraz podziemnego garażu w ramach projektu ma powstać również wieżowiec, który wysokością ma przebić Pałac Kultury i Nauki, który obecnie jest najwyższym budynkiem w Polsce. Nowy drapacz chmur ma sięgać 230 metrów, a jego zwieńczeniem ma być 80-metrowa iglica.

Plac DefiladPlac Defilad Tak może wyglądać Plac Defilad/ UM Warszawa Tak może wyglądać Plac Defilad/ UM Warszawa

Za budowę wieżowca jest odpowiedzialna firma HB Reavis, która chce zbudować wieżowiec na trapezowej działce, którą cztery lata temu wykupiła od Polskich Kolei Państwowych.

Tak może wyglądać Plac Defilad/ Urząd Miasta st. Warszawy

Więcej o: