Freestyle slalom na Narodowym: w sobotę darmowe warsztaty dla jeżdżących na rolkach

W sobotnie południe zaczną się darmowe warsztaty z freestyle slalomu na rolkach na PGE Narodowym. Zajęcia poprowadzą siostry Czapla - jedne z najlepszych zawodniczek freestylowych na świecie.

Spodobało ci się? Polub nas

Jeśli widzieliście rolkarzy wykonujących efektowne triki między rozstawionymi w równej odległości w linii prostej pachołkami, to oglądaliście uprawiających freestyle slalom. Dyscyplina jest stosunkowo młoda - jej historia zaczęła się dopiero w połowie lat 90-tych. Ale w Polsce powinno się o niej mówić głośno, bo osiągamy sukcesy. Siostry: Paulina i Ewelina Czapla są jednymi z najlepszych zawodniczek freestyle'owych na świecie. Od trzech lat utrzymują się w ścisłej czołówce. W zeszłym roku zdobyły tytuły wicemistrzów Polski w konkurencji Classic oraz Battle oraz spędziły ponad trzy tygodnie w Azji na różnego typu zawodach.

 

W sobotę (9 stycznia) będzie je można spotkać. Wystarczy przyjść w samo południe do skateparku na PGE Narodowym (znajduje się na poziomie -4). Zajęcia, które poprowadzą dziewczyny, są przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. - Będzie można nauczyć się zarówno podstaw tej dyscypliny, jak i podszkolić nieco bardziej zaawansowane triki oraz przygotować się na nowy sezon Amatorskiej Ligi Slalomowej I Love Rolki - zachęcają organizatorzy.

Fot. materiały organizatorów Fot. materiały organizatorów

Jak dostać się do skateparku? Najlepiej wejść przez recepcję na poziomie -1 lub bramą nr 1 od strony al. Zielenieckiej. Dalej trzeba zjechać windą na poziom -4.

Więcej o: