Kolejna manifestacja KOD-u. W sobotę pikieta pod siedzibą TVP na pl. Powstańców Warszawy

Jutrzejsza manifestacja odbędzie się w kilkunastu miastach w Polsce pod wspólnym hasłem ?W obronie wolności słowa!?. W Warszawie demonstracja rozpocznie się o godz. 14 przed budynkiem TVP na pl. Powstańców Warszawy.

Spodobało ci się? Polub nas

To już kolejna w ostatnich tygodniach pikieta organizowana przez Komitet Obrony Demokracji, który powstał dwa miesiące temu. Tym razem odbędzie się "w obronie wolności słowa". Jak napisano na stronie KOD , ma być to "manifestacja poparcia dla dziennikarzy mediów JESZCZE publicznych". To reakcja na nowelizację ustawy medialnej przygotowaną przez rządzący PiS. W proteście przeciw zmianom i zapowiadanemu przeobrażeniu mediów publicznych w narodowe 31 grudnia do dymisji podali się dyrektorzy TVP1, TVP2, TVP Kultura i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Facebook Komitetu Obrony Demokracji Facebook Komitetu Obrony Demokracji

Pikieta pod siedzibą TVP na pl. Powstańców Warszawy, gdzie mieści się m.in. redakcja "Wiadomości" i kanału TVP Info, zacznie się w sobotę o godz. 14 i ma potrwać do 16.30. "Nie pozwólmy, aby zamknięto nam usta - bądźmy razem!" - zachęcają organizatorzy. Podobne manifestacje odbędą się jutro także w kilkunastu innych miastach w Polsce, a także w czeskiej Pradze.

Z kolei we wtorek (12 stycznia) planowana jest kolejna manifestacja organizowana przez KOD . Tym razem pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie (al. Szucha 12A) odbędzie się pikieta rotacyjna - "Obywatele w obronie niezawisłości Trybunału Konstytucyjnego". Początek o godz. 12.

Więcej o: