Udało się ocalić napis "Dom sprawdzono min nie ma" na przedwojennej kamienicy

- Napis "Dom sprawdzono min nie ma" na przedwojennej kamienicy przy ul. Białobrzeskiej 39 został odtworzony i zabezpieczony. Tę unikalną historyczną pamiątkę z 1945 r. udało się ocalić dzięki aktywności mieszkańców, przychylności wspólnoty mieszkaniowej i dobrej współpracy urzędu dzielnicy ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków - czytamy na stronie Ochota - dzielnica miasta st. Warszawy.

Spodobało ci się? Polub nas

- W październiku burmistrz Katarzyna Łęgiewicz wraz z Michałem Krasuckim, zastępcą Stołecznego Konserwatora Zabytków, spotkała się z mieszkańcami domu, którzy remontowali elewację budynku. Ustalono, że remont będzie kontynuowany, ale z zachowaniem nietkniętego napisu - czytamy na profilu Ochota - dzielnica m.st. Warszawy.

Dom sprawdzono min nie maDom sprawdzono min nie ma Ochota - dzielnica m.st. Warszawy Ochota - dzielnica m.st. Warszawy

Konserwator zamówi i sfinansuje przygotowanie programu jego zabezpieczenia i uczytelnienia, a dzielnica zapłaci za konserwację i wykonanie osłony z pleksi lub szkła.

I tak się stało. Napis został oczyszczony, uwidoczniony i zabezpieczony płytą z pleksi, a cała piękna kamienica odzyskała dawny blask.

Więcej o: