Sylwester w Warszawie. Nie w domu, nie w klubie - przywitaj Nowy Rok w plenerze!

Część z was już zabukowała sobie miejsce w jednym z warszawskich lokali i tam będzie tańczyć do rana. Inni zaszyją się na całą noc w kinie, jeszcze inni w swoich przytulnych czterech ścianach. Dla tych, co nie lubią siedzieć w jednym miejscu i choćby się paliło (oby nie!), chcą przywitać nowy rok z Warszawą w tle. Gdzie będzie można to zrobić?

Spodobało ci się? Polub nas

Na błoniach Stadionu Narodowego - to tutaj odbędzie się prawdopodobnie największa impreza sylwestrowa. Na ogromnej scenie wystąpią: brytyjski zespół The Kooks, młody zespół Lemon i hip-hopowy Grubson. W Warszawie będzie też można usłyszeć zespół Perfect, a po pokazie pirotechnicznym o północy zagra DJ Paul van Dyk. Impreza rozpocznie się o godz. 20 i według planu ma potrwać do 1.30.

O północy niebo nad Warszawą rozświetlą fajerwerki. Pokaz pirotechniczny rozpocznie się od podniebnej wizualizacji akcentu narodowego - polskiej flagi. Przez 12 minut będzie można podziwiać 1800 sztuk kolorowych sztucznych ogni . Przygotowano ładunki pirotechniczne o łącznej masie 12 ton.

Na Placu Hallera - po raz pierwszy w Warszawie na Pradze Północ odbędzie się sylwestrowa impreza. Wszystko za sprawą licznych głosów Mieszkańców tej okolicy, którzy wielokrotnie zwracali uwagę, aby więcej wydarzeń kulturalno-rozrywkowych kierować na Plac Hallera.

Na imprezie, jak informują organizatorzy, królować będzie muzyka w rytmach Dance: DBOMB, GROOVEBUSTERZ, FREAKY, BOYS, B-QLL. Imprezę poprowadzi znany i lubiany prezenter Radia VOX - Norbert Bieńkowski. Wstęp na imprezę jest w darmowy, ale jak informują organizatorzy, liczba uczestników będzie ograniczona, stąd będzie decydowała kolejność przybycia na imprezę. Start 21:00. Planowany koniec imprezy o 1:00!

Na Sylwestra nad Wisłą zaprasza Fundacja Ja Wisła. Mieszkańcy Warszawy przejdą się na sylwestrowy spacer z pochodniami nad Wisłą, praskim dzikim brzegiem od Mostu Gdańskiego do Poniatowskiego.

- Trasa licząca ok 3 km. roztacza przed oczami malowniczy widok Warszawy od strony Wisły, jak malował mistrz Canaletto. Prowadzi tajemniczym, praskim brzegiem Wisły w Warszawie od Mostu Gdańskiego, pod mostem Śląsko-Dąbrowskim, Świętokrzyskim, Średnicowym, do Mostu Poniatowskiego. W całości w obszarze Natura 2000 Dolina Środkowej Wisły.Na plaży za Mostem Poniatowskiego na uczestników będą czekały wielkie ogniska - piszą organizatorzy.

Zaznaczają również, aby zabrać ze sobą prowiant do upieczenia na ognisku, wino oraz owoce do wspólnego kotła. A także karimatę lub koc w razie jakby naszła kogoś ochota na odpoczynek. Więcej informacji na stronie Fundacji .

Zbiórka: 31 grudnia, czwartek, godzina 21, na parkingu przy wejściu do ZOO od strony Mostu Gdańskiego (stacja Venturillo nr 6371)

Dojazd tramwajami: 1, 6, 18, 24, 41 przystanek Wybrzeże Helskie 04

Koszt: 20 zł bilet ulgowy (dzieci do lat 18, emeryci, renciści) 30 zł bilet cały

Zbiórka: 31 grudnia, czwartek, godzina 21, na parkingu przy wejściu do ZOO od strony Mostu Gdańskiego.

Koszt: 20 zł bilet ulgowy (dzieci do lat 18, emeryci, renciści) 30 zł bilet cały

Więcej o: