Będzie jaśniej w dwóch parkach na Targówku. Znika żółte światło. Ledy będą świecić na biało

Znikają stare latarnie z parku Bródnowskiego i Wiecha na Targówku. Dzielnica wymienia zniszczone słupy oświetleniowe, a w ich miejsce instaluje nowe.

Spodobało ci się? Polub nas

Koniec z oświetleniem sodowym w obu parkach na Targówku . Zamiast żółtej poświaty już wkrótce spacerujący tamtędy mieszkańcy zobaczą nowe latarnie dające znacznie jaśniejsze światło. - W parku Wiecha i parku Bródnowskim zainstalowane zostanie światło ledowe z białą poświatą - mówi metrowarszawa.pl Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich. I choć inwestycja jest realizowana przez dzielnicę Targówek, to wymianę oświetlenia w parkach konsultowano z drogowcami. Słupy trzeba było wymienić, bo były w złym stanie technicznym.

Fot. ZDM Fot. ZDM

W parku Wiecha (przy Teatrze Rampa) wymieniono już wszystkie 21 latarni i opraw na nowe. Z kolei w parku Bródnowskim prace nadal trwają. Rozpoczęła się wymiana starych latarni na 24 nowe, stalowe 6-metrowe słupy i ledowe oprawy. Zakupiono także nowe okablowanie.

Fot. ZDM Fot. ZDM

ZDM

już od kilku lat stawia na ledy. - Pierwsze testy takiego oświetlenia robiliśmy w 2010 roku na ulicy Żelaznej - dodaje Gałecka. - Remontując oświetlenie stosujemy normy wskazane nam przez Politechnikę Warszawską. Tam, gdzie jest zieleń, dajemy światło z jaśniejszą poświatą.

Więcej o: