Lotnisko w Modlinie z nowym rekordem. Jeszcze nigdy nie obsłużyło tylu pasażerów

Od początku tego roku przez port w Modlinie przewinęło się ponad 2,5 miliona pasażerów. To najlepszy wynik w 3-letniej historii tego lotniska.

Spodobało ci się? Polub nas

- Tak dobrego wyniku nie zakładały nawet plany wykonawcze spółki - cieszy się Piotr Okienczyc, prezes portu lotniczego w Modlinie . - Odnotowujemy stałe wzrosty: zarówno liczby pasażerów jak i przychodów lotniska z działalności, szczególnie pozalotniczej.

Jak przedstawiają się dane za ten rok?

2,5 miliona pasażerów zostało obsłużonych od początku stycznia w porcie lotniczym w Modlinie. To rekordowy wynik w historii tego lotniska. W zeszłym roku port przyjął 1,7 miliona pasażerów.

Terminal lotniska w Modlinie w lipcu 2012 rokuTerminal lotniska w Modlinie w lipcu 2012 roku Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl Hala lotniska w Modlinie, fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Lotnisko

w Modlinie jest czwartym największym portem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Codziennie odprawianych jest tam prawie 8 tys. podróżujących. Miesięcznie to ok. 230 tys. osób.

Obecnie z Modlina można polecieć do 36 miast w Europie (w tym dwóch w Polsce: do Gdańska i Wrocławia). Najpopularniejszymi kierunkami od początku tego roku są Londyn (Stansted), Wrocław i Bruksela.

Więcej o: