(Tylko) 88 kolizji, 4 wypadki i ani jednej ofiary śmiertelnej. Stołeczna policja podsumowała święta na drogach

W porównaniu z zeszłorocznymi statystykami, te święta były znacznie bezpieczniejsze na warszawskich drogach. Ale policja nadal apeluje o rozwagę za kółkiem i ostrożną jazdę.

Spodobało ci się? Polub nas

- To były bezpieczne święta - mówi nam st. asp. Robert Opas ze stołecznej policji. Od wigilijnego poranka do dziś na stołecznych drogach doszło do 88 kolizji oraz 4 wypadków , w których 4 osoby zostały ranne. Nie było ani jednej ofiary śmiertelnej. Policjanci zatrzymali 25 nietrzeźwych kierujących.

Rok temu policyjne statystyki nie wyglądały tak dobrze. Wówczas w ciągu trzech świątecznych dni w Warszawie doszło do 123 kolizji i 9 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 8 zostało rannych. - Nigdy nie odnoszę się w ten sposób do statystyk - zaznacza jednak Opas. - Pamiętajmy, że rok temu były inne warunki, inna pogoda. Takich danych nie powinno się porównywać. Jednak można powiedzieć, że tegoroczne dane prezentują się bardzo optymistycznie.

Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta

Policjanci podkreślają, że to nie koniec wzmożonych kontroli na warszawskich drogach. W okresie sylwestrowo-noworocznym nadal będą kontrolować prędkość pojazdów i trzeźwość kierujących. - W najbliższych dniach możemy spodziewać się zmiany warunków atmosferycznych - informuje stołeczna policja .

Z prognozy pogody wynika, że w kolejnych dniach temperatura w stolicy spadnie poniżej zera, a pod koniec tygodnia możliwe są opady śniegu.

Więcej o: