POLIN i Muzeum Etnograficzne nominowane do europejskiej nagrody przyznawanej od 1977 roku

Obie placówki z Warszawy znalazły się w gronie 49 uczestników przyszłorocznej edycji konkursu. Czy po raz pierwszy w historii Europejskie Muzeum Roku będzie pochodziło z naszego miasta?

Spodobało ci się? Polub nas

Nominację do nagrody Europejskie Muzeum Roku otrzymały w tej edycji konkursu trzy instytucje z Polski: Muzeum Historii Żydów Polskich , Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. W tym prestiżowym gronie w sumie znalazło się 49 kandydatów wyłonionych spośród zgłoszeń nadesłanych z 24 krajów Unii Europejskiej.

Państwowe Muzeum Etnograficzne w WarszawiePaństwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie Fot. Waldemar Gorlewski / Agencja Wyborcza.pl Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, fot. Waldemar Gorlewski / Agencja Gazeta

Nagroda jest wręczana od 1977 roku. Do tej pory ani razu żadna polska placówka nie otrzymała tytułu najlepszego europejskiego muzeum. Do nagrody mogą być nominowane jedynie te, które zostały niedawno otwarte albo je zmodernizowano w ciągu dwóch ostatnich latach.

Zwycięzcę poznamy podczas ceremonii, która odbędzie się 9 kwietnia 2016 roku w Hiszpanii.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie w internecie na stronie Europejskiego Forum Muzeów , które przyznaje nagrodę.

Więcej o: