Otwarto ostatni zjazd z mostu Łazienkowskiego po jego odbudowie. Aż 5 miesięcy przed terminem!

Od kilkunastu godzin można korzystać z estakady zjazdowej z mostu Łazienkowskiego na Wał Miedzeszyński w stronę Puław. Drogowcy we wtorek wieczorem otworzyli ostatni wiadukt remontowany po pożarze. Udało się to zrobić kilka miesięcy wcześniej niż pierwotnie zapowiadano.

Spodobało ci się? Polub nas

- To prezent na święta - chwali się Zarząd Dróg Miejskich . Od kilkunastu godzin kierowcy jadący mostem Łazienkowskim ze Śródmieścia mogą zjeżdżać na Puławy. Wieczorem otwarto ostatnią estakadę, którą trzeba było odbudować po pożarze mostu w lutym. Łącznik był w tak złym stanie technicznym, że podjęto decyzję o jego natychmiastowym remoncie.

Fot. ZDM Fot. ZDM

Wcześniej kierowcy jadący

mostem Łazienkowskim

w stronę Gocławia i Wawra musieli nadrabiać drogi i korzystać z trasy objazdowej.

- Estakadę udało się otworzyć przed czasem - informuje ZDM. Zgodnie z umową z firmą Porr Infrastructure, wykonawcą remontu, prace miały się zakończyć do 31 maja przyszłego roku. Otwarcie nastąpiło więc 5 miesięcy przed deklarowanym terminem.

- Prace polegały na rozebraniu zdegradowanej konstrukcji i jej odtworzeniu. Wykonaliśmy zbrojenia, wylaliśmy beton, który został następnie zaizolowany, ułożyliśmy krawężniki. Później powstała nawierzchnia jezdni - tłumaczy ZDM.

Fot. ZDM Fot. ZDM

A to nie koniec prac na odbudowanym moście Łazienkowskim. W przyszłym roku ma się rozpocząć budowa podwieszonej kładki dla rowerów. Zakończenie prac planowane jest na 2017 rok.

Więcej o: