"Skąd jesteś? Wyp*******j!" W niedzielę na Patelni pobito ciemnoskórego mężczyznę. O 18:00 odbędzie się tam wiec antyrasistowski

W niedzielę 20 grudnia, na warszawskiej "Patelni" doszło do rasistowskiego ataku. Kilkunastu chuliganów pobiło ciemnoskórego mężczyznę, wykrzykując do niego "Skąd jesteś? Wyp*******j!". Dziś o 18:00 w tym samym miejscu odbędzie się wiec antyrasistowski.

Jak relacjonują organizatorzy wiecu - Antyrasistowska Warszawa oraz 11 listopada.org - w niedzielę na Patelni było sporo przechodniów oraz ochrona, jednak nikt nie odważył się zareagować. Gdy w końcu ofierze spróbowała pomóc grupka 5 przechodniów, która zwróciła uwagę agresorom. - Okazało się, że atakujących jest więcej (15) i przenieśli swoją agresję na osoby próbujące pomóc katowanemu człowiekowi, które pytano "Czy są lewakami?" i obrzucono butelkami. Na szczęście udało im się bezpiecznie opuścić miejsce. Los i tożsamość ofiary pozostają nieznane - czytamy na stronie 11listopada.org .

Spodobało ci się? Polub nas

Napaść w samym centrum Warszawy, jak piszą organizatorzy, to kolejny epizod z całej serii rasistowskich ataków, które miały miejsce w ostatnich miesiącach. - Na fali straszenia "imigrantami", "Arabami" czy "muzułmanami", coraz częściej dochodzi do brutalnych aktów agresji, wymierzonych w zupełnie przypadkowe osoby, ponieważ "Prawdziwym Polakom" nie spodobało się ich ubranie, wyznanie czy kolor skóry. W Poznaniu ofiarami rasizmu padli ostatnio tancerz i animator z Chile oraz syryjski chrześcijanin, pobity do nieprzytomności w galerii handlowej. W Gdańsku nacjonaliści posunęli się do jeszcze większego terroru i ostrzelali z pistoletu arabski bar. Nie pozwolimy, by te wydarzenia pozostały bez reakcji społecznej - czytamy w opisie wydarzenia.

Wiec antyrasistowski WarszawaWiec antyrasistowski Warszawa materiały prasowe materiały prasowe

We wtorek 22 grudnia o 18.00 na warszawskiej "Patelni" odbędzie się wiec. - Chcemy stanowczo zaprotestować przeciwko nasilającym się aktom rasizmu i ksenofobii. Niech żaden atak nie zostanie bez odpowiedzi - czytamy.

Więcej o: