Lotnisko Chopina: "Jesteśmy jednym z najbezpieczniejszych lotnisk na świecie"

"Nasze lotnisko jest drugim lotniskiem w Europie pod względem wykorzystywanej liczby urządzeń i systemów ochrony pasażerów oraz statków powietrznych. Nieprawdą jest, że kiedykolwiek na Lotnisko Chopina wniesiona została atrapa broni. Nieprawdą jest również, że kiedykolwiek na teren lotniska wjechał pojazd na podstawie sfałszowanej przepustki? - pisze w specjalnym oświadczeniu warszawski port lotniczy.

Komunikat nawiązuje do informacji, które obiegła kilka dni temu media o rzekomym znalezieniu na terenie stołecznego portu atrapy broni. - "Podawanie do publicznej wiadomości tego typu fałszywych informacji i plotek jest nieodpowiedzialne i może prowadzić do obniżenia poziomu bezpieczeństwa lotniska i niepotrzebnie wzbudza niepokój pasażerów." - czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie lotniska. - "Lotnisko podlega stałej kontroli instytucji krajowych i międzynarodowych takich jak: Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Transportowego (ICAO), Unia Europejska, Urząd Lotnictwa Cywilnego, Straż Graniczna. Dodatkowo zarządzający lotniskiem prowadzi również własne audyty i testy systemu ochrony."

Spodobało ci się? Polub nas

Władze lotniska podkreślają, że kontrole nigdy nie wykazały naruszenia przepisów dotyczących ochrony transportu lotniczego i lotnisk, a wykryte niezgodności z procedurami w zakresie bezpieczeństwa miały charakter drobnych niedociągnięć.

Więcej o: