Margaret zaśpiewała Kolędę Warszawską z 1939 roku. W klipie widać archiwalne nagrania z walk wojennych

24-letnia piosenkarka, która zasłynęła przebojem ?Thank You Very Much?, nagrała na tegoroczne święta Bożego Narodzenia swoją wersję Kolędy Warszawskiej napisanej w 1939 roku.

Spodobało ci się? Polub nas

Słowa wojennej kolędy opublikowano w jednym z podziemnych pism w grudniu 1939 roku. Autor do dziś jest nieznany. Święta Bożego Narodzenia 76 lat temu były dla warszawiaków inne. Mieszkańcy byli  smutni i bezradni wobec toczących się walk. Mimo to starali się obchodzić te dni jak najbardziej świątecznie. W domach śpiewano m.in. Kolędę Warszawską. Po wielu latach nagrała ją m.in. Sława Przybylska. W tym roku zrobiła to Margaret, młoda piosenkarka, która dwa lata temu podbiła listy przebojów wielkim hitem "Thank You Very Much". Niedawno ukazał się jej drugi album nagrany wspólnie z kanadyjskim wokalistą Mattem Duskiem.

 

- Nie każdy będzie mógł pochwalić się "wesołymi świętami". Nie każde święta będą spokojne i radosne... W nowej odsłonie przypominam przepiękną "Kolędę Warszawską 1939" - napisała Margaret na swoim Facebooku .

Za muzykę odpowiedzialny jest Zbigniew Preisner. Do utworu powstał także klip zrealizowany przez Annę Powierżę. W teledysku wykorzystano archiwalne nagrania z walk wojennych na terenie Warszawy. Są także przebitki z wokalistką. Całość utrzymana jest w czarno-białej tonacji kolorystycznej.

Więcej o: