Jak widzi stolicę ceniony rysownik z Nowego Jorku? Zobacz ilustrację Warszawy Christopha Niemanna

Niesamowite, śliczne, bajeczne, genialne - takimi epitetami internauci opisują obrazek Warszawy, który właśnie wrzucił do sieci Christoph Niemann, ilustrator nowojorskich gazet.

Spodobało ci się? Polub nas

Czerwono-różowa palma na pierwszym planie, pod nią stojące w korkach samochody i autobusy oraz tramwaj, a wokoło sylwety budynków, które znamy z centrum Warszawy. Taki rysunek wrzucił kilkanaście godzin temu na swój profil na Facebooku Christoph Niemann , ilustrator m.in. NY Times i New Yorkera.

Ilustracja Warszawy przygotowana przez Christopha NiemannaIlustracja Warszawy przygotowana przez Christopha Niemanna Fot. facebook Christoph Niemann Ilustracja Warszawy przygotowana przez Christopha Niemanna, fot. facebook Christoph Niemann

Ten nowojorski artysta pochodzący z Niemiec od prawie 20 lat tworzy prace, które pojawiły się na okładkach najważniejszych gazet, tygodników i magazynów w Stanach Zjednoczonych (Time, Wired, The New York Times Magazine and American Illustration). Niemann jest także autorem wielu książek. Internautom znany jest przede wszystkim ze swoich zabawnych i niezwykle pomysłowych rysunków z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Sam mówi o nich, że to "niedzielne szkice".

Ilustracja Warszawy przygotowana przez Christopha NiemannaPraca Christopha Niemanna Praca Christopha Niemanna

Ilustracja Warszawy przygotowana przez Christopha NiemannaPraca Christopha Niemanna Praca Christopha Niemanna

Ilustracja Warszawy przygotowana przez Christopha NiemannaPraca Christopha Niemanna Praca Christopha Niemanna

Dlaczego na jego Facebooku pojawiła się akurat ilustracja naszego miasta? - W Warszawie byłem pod koniec listopada na wykładzie. Rysunek jest częścią większego projektu: skeczy z podróży, które zostaną pokazane podczas show w Hamburgu w przyszłym roku - mówi nam Christoph Niemann. Jego wykład odbywał się w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Rysunek natychmiast spodobał się fanom artysty. "Niesamowite", "śliczne", "bajeczne", "genialne" - takie wpisy pojawiły się pod obrazkiem. Ilustracja w szybkim tempie rozniosła się po sieci. Udostępniono ją już ponad 300 razy.

A Wam podoba się taki obraz Warszawy? Piszcie: metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: