Lodowisko Warszawa. Już od piątku pojeździmy na łyżwach pod Pałacem Kultury!

W piątek, 18 grudnia, o godz. 17.00 działalność rozpocznie lodowisko przed PKiN - informuje miasto. Na fanów łyżwiarskich przeplatanek, ósemek i innych figur, czekać będzie blisko 850 m2 zamrożonej tafli. Wstęp na ślizgawkę będzie bezpłatny.

Nowe sezonowe lodowisko rekreacyjne, przeznaczone do jazdy figurowej na łyżwach, będzie miało kształt prostokąta o wymiarach 44 m x 19,3 m.

Spodobało ci się? Polub nas

Zbudowana w oparciu o najnowszą, ekologiczną technologię, otwarta miejska ślizgawka udekorowana będzie świątecznymi lampkami. Zabawę na lodzie umilać będzie również muzyka.

Dzięki współpracy z warszawskimi klubami sportowymi lodowisko posłuży również promocji sportów zimowych. Organizowane będą tu pokazy m.in. łyżwiarstwa figurowego, curlingu czy hokeja.

Jutro, o godz. 17.00 rozpocznie się uroczystość, która uświetni otwarcie lodowiska. Rozświetlona zostanie iluminacja m.in. zdobiąca lodowisko, a także lampki wiszące bezpośrednio nad lodową taflą. Następnie na ślizgawkę wjadą sportowcy Ice Boardingu  z sekcji windsurfingu Yacht Klubu Polski Warszawa, prezentujący swoje wyczyny na deskach. Popis swoich umiejętności dadzą również łyżwiarze z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Euro 6" w specjalnie przygotowanym programie świątecznym.

W uroczystości udział wezmą m.in. Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy; Renata Kaznowska, prezes zarządu Pałacu Kultury i Nauki oraz Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.

O godz. 17.30 pierwsi chętni będą mogli wejść na lód. Lodowisko przed Pałacem Kultury i Nauki otwarte będzie codziennie w godzinach od 10.00 do 21.00. W tym czasie przewidziane są dwie przerwy technologiczne o godz. 13.00 i 18.00.

Jednocześnie ze ślizgawki korzystać będzie mogło nawet 150 osób. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, przygotowano blisko 400 nowych par. Dla najmłodszych, stawiających pierwsze kroki na lodzie, czekają również specjalne pingwinki i misie do nauki jazdy.

Na miejscu będzie można także skorzystać z usługi ostrzenia łyżew. Dla wszystkich zmarzniętych przygotowano choinkowy zagajnik, gdzie w mroźne dni będzie się można ogrzać przy koksowniku. Obok lodowiska działać będzie także punkt gastronomiczny z gorącymi daniami i napojami.

W pobliżu lodowiska na placu Defilad do 3 stycznia działać będzie tzw. Strefa Dobrej Energii z multimedialna choinką. Ekolodowisko pod Pałacem Kultury i Nauki będzie działało do marca 2016 r. Zarządcą ślizgawki jest Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Wstęp na ślizgawkę będzie bezpłatny.

Więcej o: