Wystawa klocków Lego wraca na Stadion Narodowy. Zobacz 11-metrowego Air Force One w wersji Lego!

Już 19 grudnia ponownie będziemy mogli powrócić do świata klocków Lego. Na PGE Narodowy wraca słynna wystawa. Ta, która trwała do litego 2015 roku przyciągnęła tłumy. Co zobaczymy podczas zimowej edycji? M.in. największy samolot Air Force zbudowany z miliona klocków lego.

Spodobało ci się? Polub nas

Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego rozpocznie się 19 grudnia i potrwa do 11 marca przyszłego roku. Cała ekspozycja składać się będzie z milionów elementów i zajmie trzy tysiące metrów kwadratowych Stadionu Narodowego. Dla odwiedzających przygotowano całkiem nową, premierową ekspozycję. Do budowy tej wystawy klocków Lego wykorzystano aż 15 tirów klocków.

Jedną z największych atrakcji będzie zbudowany z miliona klocków model Boeinga 747. Zostanie wykonany w skali 1:7, będzie miał prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości.

 

Oprócz tego zobaczyć będzie można rekonstrukcję najwyższego (272 cm) człowieka w historii. Wykonana w całości z klocków (ok. 100 tys. elementów) postać przedstawia Roberta Wadlow'a. Oznacza to, że do zbudowania postaci nie wykorzystano ani jednego wewnętrznego stelaża.

Podziwiać będzie można również scenę przedstawiającą zburzenie słynnego muru wybudowanego w czasie zimnej wojny pomiędzy Berlinem Zachodnim i Berlinem Wschodnim. Zburzenie muru zapoczątkowane zostało 9 listopada 1989 roku i stało się jednym z najważniejszych symboli zakończenia zimnej wojny i upadku żelaznej kurtyny.

Wystawa klocków LEGOWystawa klocków LEGO materiały prasowe materiały prasowe

Będzie można również zobaczyć replikę galeonu zbudowanego na potrzeby filmu "Piraci" Romana Polańskiego oraz popularne instrumenty muzyczne, takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. A ponadto interaktywną mapę Europy pokazującą granice państw, ich stolice oraz flagi. Wszystkie eksponaty będą prezentowane w Warszawie po raz pierwszy.

W trakcie wystawy będzie można również odwiedzić strefę edukacyjną - zobaczyć filmy, które ukazują świat nauki i wiedzy przez pryzmat klocków Lego czy filmiki prezentujące scenki historyczne rozgrywające się na pokładzie samolotu Air Force One.

Wystawa klocków LEGOWystawa klocków LEGO materiały prasowe materiały prasowe

Z myślą o dzieciach organizatorzy przygotowali strefę "Fun Park", gdzie będzie można się pobawić klockami Lego. Będą tam też zjeżdżalnie samochodowe, atrakcja SUPER SHAKER, a także Klocki Duplo dla przedszkolaków.

Wystawę będzie można ją zwiedzać w godzinach 9.00-21.00, a w niedziele i święta 10.00-20.00.

Bilety można nabyć w kasach w godzinach otwarcia wystawy. Z tak zakupionym biletem możesz od razu wejść na Wystawę.

Ceny biletów w dni powszednie:

BILET PORANNY - 9:00 - 16:00 - cena 23 zł/osoba

BILET POPOŁUDNIOWY - 16:00 - 19:30 - cena 28 zł/osoba

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) - 23 zł/osoba

BILET WIECZORNY 19:30 - 21:00 - cena 19 zł/osoba

Ceny biletów weekendowych:

9:00 - 21:00 - 28 zł/osoba

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) - 23 zł/osoba

Więcej o: