W sobotę kolejna demonstracja KOD, tym razem pod Sejmem: Nie możemy stać bezczynnie z boku. Szykuje się zima na świeżym powietrzu - komentują internauci

Zaledwie w dwie godziny obecność na sobotniej manifestacji KOD pod Sejmem zapowiedziało ponad 2 tysiące osób.

Spodobało ci się? Polub nas

- 16 grudnia 1922 roku na schodach Zachęty zginął Prezydent RP Gabriel Narutowicz. 16 grudnia 2015 roku dokonuje się zamach na Trybunał Konstytucyjny - nie tylko symbol, ale i najważniejsze zabezpieczenie demokratycznego państwa prawnego - czytamy w zapowiedzi sobotniej manifestacji - Nie możemy stać bezczynnie z boku. Musimy się sprzeciwić - napisła na swoim facebookowym profilu KOD. Ruch zapowiedział też, że w najbliższą sobotę znów wyjdzie na ulicę polskich miast, w tym Warszawy, gdzie ma się odbyć największe zgromadzenie.

19 grudnia sympatycy KOD mają się spotkać pod Sejmem. Wedle zapowiedzi mają "wyrazić swój sprzeciw wobec Polski bezprawia, zamkniętej, zawłaszczanej przez jedną stronę i zamykającej się na dialog społeczny".

2Orzeczenie Trybunalu Konstytucyjnego w sprawie OFE2Orzeczenie Trybunalu Konstytucyjnego w sprawie OFE Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

W komentarzach pod wydarzeniem internauci obawiają się jednak, że sobotnia demonstracja nie będzie tak spektakularna i wielka, jak te z zeszłego tygodnia, gdzie ulicami Warszawy przeszło nawet 50 tys. osób

- Młodzież ruszy się wtedy jak będzie zapowiedź ocenzurowania internetu - pisze jeden z nich.

- Organizujcie się u siebie, lokalnie, regionalnie. Pokażmy, że jesteśmy w całej Polsce i że nie odpuścimy, bo Polska jest dla nas ważna - nawołują organizatorzy.

KODKOD KOD KOD

W komentarzach trwa też dyskusja dotycząca oprawy wydarzenia. Ktoś zaproponował  białe i czerwone balony, świąteczne kartki z wklejką/dedykacją "warto być przyzwoitym" - do rozdawania lub - jak sugerują - pozostawienie ich pod Sejmem, Kancelarią Prezydenta i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Mają też być biało-czerwone kokardki w klapach.

Nam najbardziej spodobał się pomysł z choinkowymi gałązkami, ozdobionymi biało-czerwonymi wstążkami lub bombkami. Jest też propozycja, aby Polacy mieszkający za granicą wywiesili w sobotę polskie flagi.

Więcej o: