Aż 80 mln złotych więcej na pensje dla urzędników stołecznego ratusza. Będą też nowe etaty

80 mln ma pójść na wynagrodzenia, składki i ubezpieczenia społeczne. Stołeczny ratusz zapowiada też, że o ok. 290 zwiększy się też liczba etatów.

Spodobało ci się? Polub nas

Jak podaje tvnwarszawa , sprawą zwiększenia wydatków na zatrudnienie urzędników zajął się radny PiS Dariusz Lasocki z Pragi. W odpowiedzi o jego zapytanie czytamy m.in., że dodatkowe 80 mln złotych ma zostać przeznaczone na wynagrodzenia i składki od nich naliczane. Ratusz planuje także zwiększyć liczbę etatów z 21 713 do 22 009.

Radny podkreśla, że na politykę kadrową ani mieszkańcy, ani radni nie mają bezpośredniego wpływu.

Pikieta mieszkancow BemowaPikieta mieszkancow Bemowa Fot. Adam Stępień / Agencja Ga Fot. Adam Stępień / Agencja Ga

Ratusz tłumaczy, że środki planuje przeznaczyć nie tylko na pensje dla urzędników, ale też m.in. dla nauczycieli i pracowników opieki społecznej.

- Ponad 30 mln, ratusz wyda na ubezpieczenia społeczne, świadczenia rodzinne i Fundusz Pracy dla swoich pracowników. Ujednolicone zostaną także zarobki pracowników Zespołu Żłobków (wydatek 6,9 mln złotych), dozorców miejskich budynków (8,5 mln złotych), Zakładów Gospodarowania Nieruchomościami (10,1 mln zł), a także Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Transportu Miejskiego i Zarządu Oczyszczania Miasta (w sumie ok. 7,6 mln złotych). - czytamy w odpowiedzi ratusza na zapytanie praskiego radnego.

Więcej o: