Na Żoliborzu powstało pole do gry w boule, wiosną powstanie kolejne

Bulodrom ma 4 na 15 metrów i składa się z kilku warstw m.in. piasku wiślanego, warstwy geowłókniny i żwirku. Profesjonalne boisko powstało przy ul. Opalińskiej 5. Kolejne znajdzie się na Kępie Potockiej.

Pierwsze pełnowymiarowe pole na Żoliborzu nie powinno nikogo dziwić, jest powrotem do żoliborskiej tradycji. To tu kilka lat temu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Boule, i - co więcej - w Parku Żeromskiego bito też rekord Guinesa w najdłuższą grę w boule na świecie.

Spodobało ci się? Polub nas

Początkowo pole do gry miało powstać w ramach budżetu partycypacyjnego. Projekt zdobył bardzo dużo głosów, jednak nie przeszedł dalej. Mimo to urząd dzielnicy wyszedł na przeciw mieszkańcom i sam zbudował bulodrom. I są obietnice na więcej. - Mam nadzieję, że do wiosny powstaną jeszcze dwa - mówi Konrad Smoczny, radny Miasto Jest Nasze, które zainicjowało powstanie bulodromu.

Do tej pory profesjonalne miejsce do gry w petanque działało m.in. w Ogrodzie Krasińskich, na tyłach szkoły muzycznej w parku przy Tamce oraz na Choszcówce i podwarszawskim Milanówku (przy ul. Piotra Skargi, między Orlikiem a "górką").

Więcej o: