Nieznana Ochota, 6 warszawskich milionów na krakowską imprezę i awantura o Wisłę - podsumowanie tygodnia według Pańskiej Skórki

Ubiegłotygodniowe jubileusze uczczone, ale nie znaczy to, że w mieście nie działo się nic interesującego. Działo się, i to dużo! Niektóre wydarzenia zasługują na fanfary i oklaski, a inne powodują bezsilne plaśnięcie otwartą dłonią w czoło.

Przeczytajcie wybór najbardziej #eleganckich i #frajerskich wydarzeń minionego tygodnia, przygotowany specjalnie dla Was przez redakcję warszawskiego bloga "Pańska Skórka" .

#ELEGANCKO Prosimy o fanfary na pożegnanie szmaty ! No, moglibyśmy ponarzekać, że długo i nieudolnie, ale tym razem wyjątkowo się powstrzymamy. Fajnie by było gdyby świadomość reklamodawców rosła wraz ze zmniejszającą się liczbą tych szpetnych reklam. Bo warszawski lud kłótliwy jest i zadziorny, i co do niewielu rzeczy się zgadza, ale temat wielkoformatowych szmat to akurat jedna z tych, które nas łączą. Czas na skuteczne egzekwowanie przepisów i ograniczanie swawoli miejskich syfiarzy.

Z bliżej nam samym nieznanych powodów jakoś mało na naszym blogu piszemy o Ochocie. A ta piękna dzielnica zasługuje na odkrycie. Dobrze więc, że "Metro Warszawa", wraz z lokalnymi patriotkami, wzięło się za jej promocję. Efektem współpracy jest mapka pokazująca miejsca znane i ukryte - aż nabraliśmy ochoty na kawę przy Tarczyńskiej!

Mimo jesiennej pogody tysiące warszawiaków pojawiły się na ulicach miasta w sobotni wieczór, aby obejrzeć inaugurację świątecznych dekoracji na Placu Zamkowym i Trakcie Królewskim. Kicz i tandeta? Możliwe. Ale takie wędrówki ludów po Warszawie ostatnio mieliśmy pewnie w noc muzeów. Często narzekamy, że Warszawa - tętniąca życiem latem - zamiera jesienią i śpi całą zimę. I budujące, że warszawiacy ruszyli się z domów, by pozachwycać się swoim/wspólnym miastem. Chcieliśmy napisać, że #frajersko, bo tłumy, bo zapchana komunikacja, bo cud, że nikogo nie stratowano, ale mamy nadzieję, że Stołeczna Estrada wyciągnie wnioski organizacyjne na przyszły rok i w 2016 będzie jeszcze fajniej!

#FRAJERSKO

Mamy budżet Warszawy na 2016 rok! A w nim m.in. 500 tysięcy złotych na ochronę powietrza i 6 milionów na wydatki związane ze... Światowymi Dniami Młodzieży. Przypomnijmy, że ta religijna impreza odbywa się w Krakowie. Dodajmy jeszcze, że Rada Miasta jednogłośnie odrzuciła wszystkie poprawki zgłoszone przez opozycję.

Od kilku lat Wisła znów coraz bardziej przyciąga mieszkańców Warszawy - młodych i starych - na spacery, plażowanie i wieczorne imprezy. Ale, jak to zwykle bywa, jedni chcą się bawić, inni - spać. Mieszkańcy okolic Wybrzeża Kościuszkowskiego, rękami swojego radnego, złożyli do dzielnicy interpelację, w której nalegają na wprowadzenie zakazu wieczornych koncertów na żywo. Pańska Skórka jak zwykle trzyma kciuki za polubowne rozwiązanie - sami lubimy się wyspać, ale nie chcemy też żyć "w smutnym jak &!$%@ mieście", w którym na wiślaną plażę można pójść w najlepszym razie na spacer z psem (co skądinąd również jest dobrym pomysłem na spędzanie czasu wolnego).

Jest Chanuka, rok 2015. Dalej kroczą wśród nas jednostki, które mają do naszej historii stosunek mocno ambiwalentny . Bez historii nie ma przyszłości, a bez Żydów nie ma Warszawy. Kropka.

Więcej o: