"Financial Times" wybrał najlepsze uczelnie ekonomiczne Europy. Wśród nich są dwie z Warszawy

Akademia Leona Koźmińskiego i SGH wśród 85-ciu najlepszych ekonomicznych szkół wyższych na Starym Kontynencie. Listę opublikował brytyjski dziennik "Financial Times".

Spodobało ci się? Polub nas

Obie stołeczne uczelnie nie zajmują w tym rankingu czołowych miejsc, ale i tak to spore wyróżnienie. W gronie 85 ekonomicznych szkół wyższych z naszego kontynentu doceniono Akademię Leona Koźmińskiego (miejsce 45) i Szkołę Główną Handlową (miejsce 82). Ta pierwsza jest najwyżej notowana spośród uczelni z naszej części Europy.

Akademia Leona Koźmińskiego to jedna z najlepszych polskich uczelni.Akademia Leona Koźmińskiego to jedna z najlepszych polskich uczelni. Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl Akademia Leona Koźmińskiego, fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

Ranking "Financial Times" przedstawiono już po raz jedenasty. Pod uwagę brano m.in. zarobki absolwentów studiów magisterskich (master), liczbę programów MBA czy pozycję na liście w poprzednich latach.

Główna siedziba SGH przy Metrze Pole MokotowskieGłówna siedziba SGH przy Metrze Pole Mokotowskie Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl Szkoła Główna Handlowa, fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

W rankingu znalazło się najwięcej uczelni reprezentujących Wielką Brytanię (aż 21) i Francję (19). Najlepszą ekonomiczną szkołą wyższą w Europie wg "Financial Times" jest London Business School. Drugie miejsce zajęła francuska HEC Paris, a na trzeciej pozycji znalazła się hiszpańska IE Business School.

Pełną listę znajdziecie na stronie "Financial Times" .

Więcej o: