Jaka jest twoja wizja przyszłości Warszawy? Przekonaj się podczas happeningu "Maszyna Einsteina"

W sobotę 12 grudnia o godzinie 12:00 w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się happening Maszyna Einsteina. W ciągu kilku godzin, w kilkuosobowych zespołach, mieszkańcy stolicy oraz członkowie grup roboczych pracujących nad strategią #Warszawa2030 wspólnymi siłami zbudują Miasto -Maszynę.

Spodobało ci się? Polub nas

Spotkanie z Maszyną Einsteina, jak pisze miasto, będzie nie tylko zabawą: - Aby ją poruszyć trzeba się poznać, wzajemnie słuchać i współpracować. Trzeba wykazać się też kreatywnością. Właśnie te wartości będą przyświecały budowniczym w trakcie tego wydarzenia. Tylko poprzez wspólne działania i dialog będzie można uruchomić Maszynę. Postulaty zebrane w czasie budowy pokażą obraz wartości warszawiaków i ich wizji miasta przyszłości.

Podczas happeningu każdy zespół będzie mieć do dyspozycji swoją przestrzeń, stół oraz materiały, z których zaprojektuje i zbuduje mechaniczne rozwiązania symbolizujące części miasta. Puszczone w ruch, tak jak domino, przebędą drogę, uruchamiając po kolei każdą ze zbudowanych części. Aby miasto-maszyna zadziałało, wszyscy konstruktorzy muszą współpracować i odpowiednio połączyć poszczególne części.

Na stworzonym przez organizatorów wideo można zobaczyć, jak pracuje Maszyna Einsteina.

 

Na wydarzenie można się zapisać na stronie akcji #warszawa2013. Maszyna Einteina to wydarzenie w ramach projektu Strategia Rozwoju Warszawy do 2030 roku. Strategia to dokument, który ma określić ogólne kierunki w jakich ma rozwijać się miasto w perspektywie kilkunastu lat. W przeciwieństwie do rocznych budżetów Warszawy czy w Wieloletniej Perspektywy Finansowej nie musi zawierać konkretnych projektów i wyliczeń. Na pracę nad strategią przeznaczono dwa lata.

Projekt ma być gotowy na przełomie 2016 i 2017 roku. Potem trafi pod konsultacje społeczne. W ostatnim kwartale 2017 ma go przyjąć Rada Warszawy.

Więcej o: