"(A)pollonia" Warlikowskiego już dostępna na YouTubie. A polskich spektakli w sieci będzie więcej

Narodowy Instytut Audiowizualny, Teatr Wielki - Opera Narodowa i Instytut Teatralny dołączyły do grona ponad 60 instytucji kulturalnych z całego świata, które udostępniają swe zbiory na specjalnej platformie w internecie.

Spodobało ci się? Polub nas

Google Cultural Institute to miejsce w sieci, gdzie można odbyć wirtualną wycieczkę po najważniejszych miejscach na kulturalnej mapie świata. Ostatnio dołączyły tam polskie placówki: Narodowy Instytut Audiowizualny, Teatr Wielki - Opera Narodowa i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ramach projektu internauci mają dostęp do ponad 60 najważniejszych scen artystycznych z 20 krajów. Mogą także korzystać z ponad 150 interaktywnych kolekcji zawierających klipy wideo, fotografie i inne dokumenty.

Jednym ze spektakli, który można zobaczyć w ramach Google Cultural Institute jest "(A)pollonia" Krzysztofa Warlikowskiego. To jedno z najważniejszych polskich przedstawień z pierwszej dekady XXI wieku. Swoją premierę miało w 2009 roku na warszawskiej Pradze. Nadal cieszy się dużą popularnością wśród widzów. Teraz spektakl może obejrzeć każdy internauta na kanale NINATEKA.PL na YouTube .

(A)pollonia w reż. Krzysztofa Warlikowskiego(A)pollonia w reż. Krzysztofa Warlikowskiego Fot. Stefan Okołowicz (A)pollonia w reż. Krzysztofa Warlikowskiego, fot. Stefan Okołowicz

"(A)pollonia" znalazła się tam w doborowym towarzystwie. W ramach Google Cultural Institute można zobaczyć także m.in. "IX Symfonię" Ludwiga van Beethovena (w zapisie wideo 360 stopni) w wykonaniu Filharmoników Berlińskich czy zwiedzić zabytkowy budynek Opery Paryskiej.

Więcej o: