"Trzynastego grudnia przed domem Jarosława". Nowy protest przeciw władzy PiS na Facebooku

- To się wydarzy naprawdę. To nie jest jedna z tych akcji, w której "like it" znaczy tyle tylko, że jest fajnie - pisze pomysłodawca akcji. Zachęca innych, by w następną niedzielę, 13 grudnia przyszli wieczorem pod dom Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. Swoją chęć wzięcia udziału w wydarzeniu zadeklarowało już ponad 1000 osób.

Spodobało ci się? Polub nas

W ostatnich dniach przybywa protestów w Warszawie przeciw rządom partii Jarosława Kaczyńskiego. Wczoraj przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w al. Szucha protestowano przeciw łamaniu konstytucji, dwie poprzednie manifestacje zorganizowano na Wiejskiej pod Sejmem.

Protesty pod Trybunałem KonstytucyjnymProtesty pod Trybunałem Konstytucyjnym Tomasz Golonko / Gazeta.pl Wczorajszy protest pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, fot. Tomasz Golonko / Gazeta.pl

Teraz po sieci krąży zaproszenie do wzięcia udziału w kolejnej demonstracji - tym razem ma się odbyć przed domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu . Protest zaplanowano na następną niedzielę - 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Na Facebooku podano adres zamieszkania prezesa PiS oraz godzinę rozpoczęcia happeningu - start o 19. Wydarzenie zostało już zgłoszone do Urzędu Miasta Warszawy, ma odbyć się legalnie.

"Szanowni Państwo, to się wydarzy naprawdę. To nie jest jedna z tych akcji, w której "like it" znaczy tyle tylko, że jest fajnie. Dzieją się rzeczy ważne i kontekst trzynastego grudnia nabiera nowego sensu. Symbolika tej daty mówi, że to moment w roku, w którym należy wspomnieć deptaną buciorami wolność. Dziś prawo łamie zwycięska partia pana Kaczyńskiego. Łamie je, by odebrać nam wolność. Nowe miejsce - dom "generała naszych czasów" jest dziś tym przed którym należy zademonstrować nasze przywiązanie do prawa i ufności w to, że tylko dzięki niemu możemy się czuć bezpieczni i wolni.

Przyjdźmy tam raczej w zadumie niż z okrzykami. Zaczynają się czasy obywatelskiego nieposłuszeństwa, biernego oporu, budowania od nowa struktur. Lepiej. Mądrzej.

Przyszedł czas zgody narodowej zbudowanej wokół pryncypiów. Pan Kaczyński ma mentalność człowieka radzieckiego i nie poważa sobie wielce demokracji. Dla niego nie jest wartością. Dla nas jest. Teraz nie czas na to, by się licytować, kto fajniejszy. Kto sobie lepiej zawłaszczy opozycyjność. To moment, by wznieść się ponad to. Nowoczesna razem z Razem, Platformą, Zielonymi, Twoim Ruchem, PSLem, KODem i wszystkimi obywatelami dobrej woli mogą się zjednoczyć dla tego jednego celu - obrony reguł. Obrony prawa.

Proszę też o pomoc. Potrzebni będą porządkowi.

Policja pewnie będzie nas ochraniać, chyba, że inny rozkaz wyda generał Błaszczak.

*** Damy radę!"

Pod spodem dopisano, że "impreza może się przedłużyć o 48h i przenieść do Pałacu Mostowskich. Lepiej wziąć szczoteczkę do zębów". Po kilkunastu godzinach od umieszczenia wpisu, swój udział w wydarzeniu zadeklarowało ponad 600 osób, a obserwuje je ponad 1,3 tys. internautów.

Więcej o: